JPMorgan

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

JPMorgan’dan Beklenmedik Yatırım! Kripto Benimsenmeye Devam Ediyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Wall Street devi JPMorgan Chase, TRM Labs’ın finansal destekçilerinden biri oldu. TRM Labs, parasal kurumlara ve kripto odaklı işletmelere blok zinciri istihbarat hizmetleri sağlar.

Kripto Benimsenmeye Devam Ediyor!

Önde gelen Amerikan bankalarından biri olan JPMorgan, dijital varlık endüstrisini desteklemiyordu. Aslında, CEO’su Jamie Dimon, genellikle Bitcoin’in değersiz olduğunu ve kripto para birimlerinin geleneksel itibari para birimleri ve altınla karşılaştırılamayacağını iddia ederek kriptonun en büyük eleştirmenleri arasında yer alıyor.

Ancak kurum, geçtiğimiz aylarda sektöre kollarını açmaya başladı. Geçen yaz, varlık yönetimi müşterilerine altı kripto para birimi fonuna yatırım yapma imkanı sağladı.

Yakın tarihli bir basın açıklamasına göre, JPMorgan, blok zinciri tabanlı varlık TRM Labs’a açıklanmayan bir miktar yatırım yaparak bu alandaki çabalarına devam ediyor. Merkezi Kaliforniya’da bulunan TRM Labs, dijital varlık odaklı işletmelerin, parasal kurumların ve kamu kurumlarının kripto ile ilgili dolandırıcılık ve diğer mali suç türlerini araştırmasına ve yönetmesine yardımcı olur.

TRM Labs’in Kurucu Ortağı ve CEO’su Esteban Castaño, bu yatırımın büyüyen kripto para birimi endüstrisinin önemini açıkça vurguladığını belirtti.

“Herkes için daha güvenli bir kripto ekonomisi sağlamak için çalışırken bu fırsatı geliştirmekten heyecan duyuyoruz.”

Onyx by JPM CEO’su Umar Farooq, şirketinin son altı yılını blok zinciri teknolojisinin olanaklarını ve uygulanabilirliğini keşfetmekle geçirdiğini söyledi. Ona göre, TRM Labs gibi firmalar sektörün geleceğini ve daha da gelişmesini güvence altına alabilir.

Kaliforniya merkezli kuruluşun yakın zamanda Tiger Global ve diğer önemli yatırımcılar tarafından yönetilen 60 milyon dolarlık bir bağış toplamayı kapattığını belirtmekte fayda var. Ayrıca Circle, FTX US ve MoonPay dahil olmak üzere bazı önde gelen kripto yatırımcılarını müşteri olarak getirdi.

JPMorgan, Metaverse Sektörüne İlgi Duyuyor!

Geçen ay, yatırım bankası, metaverse’ün gelecekte büyük bir rol oynayacağına inanan artan sayıda şirkete katıldı. Özellikle JPMorgan, bu endüstrinin önümüzdeki birkaç yıl içinde trilyon dolarlık bir pazar haline geleceği konusunda cesur bir tahminde bulundu:

“Metaverse, önümüzdeki yıllarda her sektöre bir şekilde sızacak ve piyasa fırsatının yıllık 1 trilyon doların üzerinde olduğu tahmin ediliyor.”

Dünyanın en büyük dijital varlık yönetimi şirketi olan Grayscale Investments da böyle bir senaryonun gerçekleşeceğini düşünüyor. Şirket, mevcut hızına daha yakından bakıldığında, bugün yaklaşık 15 trilyon dolar değerindeki Web 2.0 organizasyonlarıyla rekabet etme potansiyeline sahip olduğunu da sözlerine ekledi.

JPMorgan’dan Beklenmedik Yatırım! Kripto Benimsenmeye Devam Ediyor!
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!