OpenSea, 300 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı: Değeri 13,3 Milyar Dolara Yükseldi!

OpenSea
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Coatue ve Paradigm liderliğindeki 300 milyon dolarlık bir finansman turu, OpenSea’nin değerini 13,3 milyar dolara çıkardı. Popüler NFT pazar yeri, yatırımı dört kategoride kullanma sözü verdi:

  1. Ürün geliştirmeyi hızlandırmak
  2. Müşteri desteğini iyileştirmek
  3. Daha geniş NFT topluluğuna yatırım yapmak
  4. Web3 topluluğuna yatırım yapmak ve ekibini büyütmek

13 Milyar Dolarlık Değerlemeyi Aştı

OpenSea’nin Kurucu Ortağı Devin Finzer’ın paylaştığı, yakın tarihli bir blog yazısında, şirketinin misyonunun en iyi seçime sahip dünyanın en dost canlısı ve en güvenilir NFT pazar yeri olmak olduğunu söyledi. Bu vizyonu tamamlamak için işletme, C Serisi finansmanda 300 milyon dolar topladı ve değerlemesini 13,3 milyar dolara çıkardı.

İlginç bir veriden bahsetmek gerekirse, OpenSea sadece yarım yıl önce 1,5 milyar dolar değerindeydi. O zamanlar, önde gelen Amerikan risk sermayesi şirketi, Andreessen Horowitz, 100 milyon dolarlık bir finansman turuna öncülük etti.

Şirket ilk olarak, ürün geliştirmeyi hızlandırmayı amaçlıyor. Bu nedenle, Shiva Rajaraman’ı firmanın yeni Ürün Başkan Yardımcısı olarak görevlendirdi. Yönetici daha önce Meta, YouTube ve Spotify’da görev almıştı.

İkinci olarak, OpenSea müşterilerinin destek politikasını iyileştirme sözü verdi. Finzer,

“Müşteri desteği, güven ve güvenlik ekiplerimizi şimdiden 60’tan fazla kişiye çıkardık ve bu yılın sonuna kadar bu ekibi iki katından fazlasına çıkarmayı bekliyoruz.” dedi.

Üçüncüsü, şirket daha geniş NFT ekosistemine yatırım yapmak istiyor. 2022 yılının 1. çeyreğinde, geliştiriciler, inşaatçılar ve yaratıcılar için doğrudan destek sağlayacak ve değiştirilemez token (NFT) alanının geleceğini şekillendirecek bir hibe programı başlatmayı planladığını ekledi.

Son olarak, Finzer, şirketinin 2021’de ticaret hacminde elde ettiği 600 kat artışı hatırlatarak,

“Önümüzdeki yolculuk için çok fazla heyecanlıyız.” diyerek sözlerini tamamladı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!