Polkadot

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Polkadot (DOT) İçin Önemli Bir Tarih Açıklandı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Polkadot (DOT) ağına eklenecek olan parachain’lerin hazır olması, ekosistem için önemli bir dönüm noktası oldu.

Polkadot’un parachain’leri, ağın en önemli bileşenlerinden biri olacak. Parachain’ler, Polkadot’un Relay Zincirine bağlanan çeşitli ve özel blok zincirlerini temsil ediyorlar.

Ayrıca DOT mimarisinin çok zincirli yönünü oluştururlar ve tabiri caizse yapbozun son parçasıdırlar.

Polkadot bugün parachain’lerin piyasaya sürülmeye hazır olduğunu duyurdu. Gavin Wood ve Robert Hebermeier’in öncülük ettiği ekip, ilk müzayedenin 11 Kasım 2021’de başlayabileceğini açıkladı.

Parachain’lerin bu yıl Haziran ayından bu yana Polkadot’un Kanarya Ağı olan Kusama’da başarılı bir şekilde çalıştığını belirtmek önemlidir. O zamandan beri, Kusama 11 parachain yuvasını açık artırmaya çıkardı. Sonuç olarak, Kusama’nın ağı muazzam bir aktivite gördü ve de sorunsuz bir şekilde çalışıyor, bu da DOT’un parachain lansmanı için ne kadar hazır olduğu düşünüldüğünde önemli bir faktör.

Parity Technologies adına Sub0 konferansında konuşan Dr. Gavin Wood ve Robert Habermeier, parachain’lerin piyasaya sürülmesinin önündeki tüm potansiyel teknik engellerin başarıyla aşıldığını açıkladılar.

Parachain açık arttırmalara açıklandı!

Parachain açık arttırmaları ikiye bölünmüş 11 bölümden oluşacak gibi gözüküyor.

İlk parti 11 Kasım 2021’de sonuncusu ise 15 Aralık’ta gerçekleşecek. Bu, her yedi günde bir açık artırma olacağı anlamına geliyor.

İkinci parti ise 23 Aralık’ta başlayıp 9 Mart 2022’de bitecekti. Bu da her 14 günde bir açık artırma yapılacağı anlamına geliyor.

Ancak bu teklif nihai değil ve kesinleştirilecek tarihler için oylanması gerekecek.

Haberin ardından DOT hızlı bir şekilde yükselmeye başladı ve 24 saatte yüzde 21,6 artış sağladı. DOT, bu yazının hazırlanması sırasında 41,65 dolardan işlem görüyordu.

Polkadot (DOT) İçin Önemli Bir Tarih Açıklandı!