Raoul Pal: “Kripto, Tarihin En Hızlı Büyüyen Varlık Sınıfı Olacak! 2030’da İse…”

Kripto
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Real Vision CEO’su Raoul Pal, kriptonun sektörünün dünya tarihinde en hızlı büyüyen varlık sınıfı olacağını düşünüyor.

Bankless Brasil ile gerçekleştirmiş olduğu yeni bir röportajda Pal, kriptonun piyasa değerinin önümüzdeki on yıl içinde 100 kat artabileceğini söyledi.

CoinMarketCap’e göre, kripto paraların mevcut genel piyasa değeri yaklaşık 2,182 trilyon dolar.

“Dünyadaki diğer tüm varlık sınıflarına yani hisse senetleri, tahviller ve gayrimenkuller, hepsi toplamda 250-350 trilyon dolar değerinde.

Toplam türev piyasasına bakarsam, 1 katrilyon dolar. Bence bunun 250 trilyon dolarlık bir varlık sınıfı olması için makul bir şans var ve sadece buradan 100 kat uzakta, ki bu en kısa sürede tüm varlık sınıfının en büyük büyümesi olacaktır.

Bu, 3,5 milyar insanın kripto paraları kullanması anlamına geliyor.

Eğer 2030’da 3,5 milyar kullanıcıya ulaşırsak, piyasa değeri 250 trilyon dolar gibi bir şey olacak. Yalnızca ağ benimseme modellerini kullanmak kolaydır.”

Pal, dünya çapında yaklaşmakta olan kripto düzenlemesinin büyük kriptolar için daha az olumsuzluk sunduğunu, ancak daha küçük, daha riskli altcoin’ler için büyük bir risk olduğunu da ekledi.

“Yeni düzenlemelerin ne getireceğini bilmiyorum.

Bu günlük yukarı trendi sürdürelim ve yüzde 50’lik keskin bir düşüşle dibe vurup ve tekrar yükselelim, ya da bir yıl boyunca yatay bir trend izleyelim. Sanırım bu fiyat hareketlerinin her iki türünü de göreceğiz.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!