Ripple Davayı Kaybederse, Bu Altcoin’de Aynı Sorunları Yaşayabilir!

Ripple
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

XRP topluluğundan bir araştırmacı, SEC’in XRP’yi menkul kıymet olarak kabul etmesi durumunda bu altcoin’in de başının belaya girebileceğini söyledi.

Araştırmacı Leonidaz Hadjiloizou, XRP topluluğunun XRP-SEC yasal savaşında şirketin kurucu ortağı ve eski CTO’su Jed McCaleb’in eğer yapsaydı hangi tarafla ilgileneceği hakkında görüşlerini sorduğu bir tweet yayınladı.

Hadjiloizou’ya göre, SEC kazanırsa yani XRP bir menkul kıymet olarak kabul edilirse, Jed ve XRP’ye rakip olarak kurduğu şirketi Stellar zor zamanlar geçirecek. Mahkeme XRP’nin bir menkul kıymet olduğuna karar verirse, McCaleb potansiyel olarak kayıtlı olmayan menkul kıymetleri satarak yasaları çiğnemiş olacak. 9 milyarını Uzlaşma Anlaşmasının bir parçası olarak Ripple’dan tazminat olarak almıştı.

Ayrıca, Hadjiloizou, eğer XRP bir menkul kıymet olarak kabul edilirse, o zaman Jed’in, Stellar’ın yerel kripto para birimi olan XLM’nin de başını belaya sokabileceğini ve belki de benzer suçlamalarla karşı karşıya kalabileceğini söyledi.

Şimdiye kadar, Chris Larsen ile birlikte Ripple Labs’ı kurmasına rağmen, SEC tarafından Jed Mccaleb’e karşı hiçbir yasal işlem yapılmadı. Ayrıca CEO Brad Garlinghouse, Ripple Labs ile birlikte SEC’in Ripple’a karşı açtığı bu yasal davada sanık konumunda bulunuyorlar.

Jed, 9 milyar XRP’sini parçalar halinde satıyor, ancak 1 Eylül’den bu yana herhangi bir kripto para satışı gerçekleştirmedi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!