Steam

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Steam, NFT’leri ve Blok Zinciri Oyunlarını Yasaklıyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en popüler bilgisayar oyun mağazası olan Steam, trendi alt üst ederek NFT’leri yasaklamaya başladı.

Nme’nin raporuna göre, Valve tarafından işletilen popüler bir video oyunu dijital dağıtım hizmeti olan Steam, değiştirilemez token’lar (NFT) ve kripto para birimleri içeren tüm oyunları temizlemek için harekete geçti.

Valve’ın işe alım sayfasına eklenen bir güncelleme, bu tür uygulamaların yeni teknolojiyi benimseyen oyunculara bir darbe olarak Steam’de yayınlanmaması gerektiğini belirtiyor.

Axie Infinity gibi blok zincir tabanlı oyunların popülaritesinin artmasıyla, oyun dünyası NFT’ler konusunda bölünmüş gibi görünüyor.

Eylül ayının sonlarında Epic Games CEO’su Tim Sweeney, NFT’leri keşfetme fikrini kesin olarak reddetti. Fortnite üreticisinin başkanı, sert bir dille paylaştığı tweet’te, gelişen kripto sektörünü “inatçı bir dolandırıcılık karışımı” olarak nitelendirdi.

Bu arada, Electronic Arts’ın bir bölümü olan EA Sports tarafından yakın tarihte yayınlanan bir iş ilanı, ikonik video oyunu şirketinin parmaklarını NFT’lere sokmaya hazır olduğunu gösteriyor.

Daha önce bildirildiğine göre, Grand Theft Auto 6’nın (GTA 6) oyun içi kripto para birimlerini de içerdiği söyleniyor.

Steam, NFT’leri ve Blok Zinciri Oyunlarını Yasaklıyor!