Rusya Merkez Bankası’ndan Bitcoin ve Kripto Para Açıklaması

Rusya Merkez Bankası
Rusya Merkez Bankası
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rusya Merkez Bankası, vasıfsız yatırımcıların 8 bin dolardan fazla kripto satın almasına izin verilmemesi gerektiğini öne sürüyor.

Rusya Bankası, Rusya’daki vasıfsız yatırımcıların dijital varlıklara yılda 600.000 Rus rublesinden (7.800 $) fazla yatırım yapmalarına izin verilmemesi gerektiğini öne sürdü.

Rusya merkez bankası, ülkedeki profesyonel olmayan yatırımcıların yıllık kripto para birimi yatırımlarına sınır koymayı önerdi.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz. Ayrıca, buradan Binance’ye kayıt olduğunuzda ömür boyu tüm komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

Merkez bankası, Rusya’daki vasıfsız yatırımcıların dijital varlıklara yılda 600.000 Rus rublesinden (7.800 $) fazla yatırım yapmasına izin verilmemesi gerektiğini öne sürdü. Yetkili, yeni öneriyi Rusya’nın yeni kabul edilen kripto yasası “Dijital Finansal Varlıklar Üzerine” veya DFA’ya atıfta bulunan açıklayıcı bir notta sundu.

Yeni kısıtlamalar önümüzdeki yıldan itibaren yürürlüğe girecek

Merkez bankasının resmi açıklaması, yeni düzenleyici kısıtlamanın yalnızca dijital finansal varlıkları değil, aynı zamanda “diğer dijital hakları” da içereceğini belirtiyor. Rapor, vasıfsız yatırımcıları temsil eden bireylerin, yıllık satın alma için dijital finansal varlık miktarı üzerinde toplam 600 bin ruble sınırına sahip olacağını belirtiyor.

Hem dijital finansal varlıklara hem de diğer dijital haklara sahip olan vasıfsız yatırımcılar için dijital hak edinme sınırı, dijital finansal varlıklar için 600 bin ruble ve diğer dijital haklar için 600 bin ruble olarak belirlendi. Yeni kısıtlama, önümüzdeki yıldan itibaren Rusya’nın DFA yasasıyla bağlantılı olarak uygulanacaktır.

Rusya merkez bankası Bitcoin’i yasaklayamayacağını itiraf etmişti

Şu anda, Rusya’da kripto para birimleri ile ilgili belirli bir düzenleme bulunmamaktadır. Bununla birlikte, Rusya Merkez Bankası, geçmişte ülkedeki tüm kripto para birimlerini yasaklamaya yönelik desteğini dile getirdi.

Buradan tüm kripto para ticareti yapan yatırımcıları tek çatı altında topladığımız Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Daha önce de belirtildiği üzere, merkez bankası Bitcoin ve kripto para birimlerini yasaklamanın gerçekçi olarak imkansız olduğunu kabul etmişti. Rusya Merkez Bankası’nın hukuk departmanı müdürü Alexei Guznov, Bitcoin ve kripto para birimlerinin yasaklanmasının imkansız olduğunu söylemişti.

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Yorumlar kapalı.