SEC Başkanı: “DeFi Çevresindeki Yenilik Gerçek Olabilir!”

DeFi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SEC Başkanı Gary Gensler, DeFi’nin gerçek yenilik sunabileceğine, ancak sektörün mevzuata uygunluk olmadan ayakta kalamayacağına inanıyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Başkanı Gary Gensler, Digital Asset Compliance & Market Integrity Summit programında Jay Clayton ile gerçekleştirdiği sohbet sırasında, yeni teknolojilerin yasalara uymaması durumunda kalıcı olma eğiliminde olmadığını söyledi.

Gensler, merkezi olmayan finansın (DeFi) inovasyonun kaynağı olabileceğine inanırken, bunun mevcut düzenleyici çerçeveye girmesi gerektiğini iddia ediyor:

“DeFi ile ilgili yenilik gerçek olabilir, ancak düzenleyici çerçevenin dışında kalırlarsa kalıcı olmazlar.”

Gensler ayrıca bazı DeFi projelerinin merkezileştirilmesi konusundaki endişelerini de dile getirdi ve bu tür projelerin amacının mevcut kara para aklama karşıtı yasaların dışına çıkmak olabileceğini ima etti.

Düzenleyicinin spot Bitcoin borsa yatırım fonunu onaylama konusundaki isteksizliğinden bahseden Gensler, No. 42’ye dünya çapında ticaretin ABD düzenleyici sicilinin içinde olmadığını söyledi. Ticaret ve borç verme platformlarını “konuşmaya” çağırdı.

“Alım satım ve borç verme platformları, yatırımcı ve tüketicinin korunması için gerçekten önemli bir yerdedir. İçeri gelin ve bizimle konuşun… bizimle çalışın. Uygun olduğunda, yaptırım aracını kullanırız. Kanuna kayıt olmak için çalışın.”

SEC başkanı, stabilcoin’lerin kendisine bir kumarhanedeki poker fişlerini hatırlattığını yineledi;

“Stablecoin’ler onu ekosistem içinde daha verimli hale getirdi. Ama aynı zamanda dünyanın dört bir yanındaki insanların, bunu yapmaya çalışan insanların kara para aklamadan ve yargı yetki alanlarında vergi uyumundan kaçınmasına izin verdi.”

Gensler’e göre, stabilcoin’ler kripto piyasalarındaki ticaretin yüzde 80’inden sorumludur.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!