Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

SEC, Bitcoin Borsa Fonlarının (ETF) Karar Tarihini Erteledi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), başvurularını kabul edip etmemeye karar vermek için ek süre gereksinimini öne sürerek dört Bitcoin (BTC) bazlı borsa fonunun (ETF) son tarihini 45 gün uzattı.

Global X Bitcoin Trust, Valkyrie XBTO Bitcoin Vadeli İşlemler Fonu, WisdomTree Bitcoin Trust ve Kryptoin Bitcoin ETF’lerinin kararları: 21 Kasım, 8 Aralık, 11 Aralık ve 24 Aralık’ta belli olacak.

SEC, paylaştığı resmi açıklamada şunları söyledi:

“Komisyon, önerilen kural değişikliğini ve herhangi bir yorumu dikkate almak için yeterli zamana sahip olmak için önerilen kural değişikliği üzerinde harekete geçmek için daha uzun bir süre belirlemenin uygun olduğunu bulmuştur.”

Eylül ayının ortalarında, Amerika Birleşik Devletleri merkezli yatırım şirketi Invesco, Invesco Galaxy adlı bir BTC ETF’sini çıkarmak için New York Galaxy Digital Funds ile güçlerini birleştirmişti. Bu ETF, ulusal ABD borsalarında listelenme potansiyeline sahip. Bu gerçekleşirse müşterilerin tüm özel anahtarların çok sayıda teknolojik ve fiziksel önlem tarafından titizlikle korunacağına dair güvence verildi.

SEC tarafından ilk BTC EFT’sinin piyasaya sürülmesinin, geleneksel yatırımcıların piyasaya girmesiyle lider kripto paranın yükselişe geçmesi bekleniyor. iShares’ten elde edilen veriler, küresel emtia borsasında işlem gören ürünlerin toplam değerinin 263 milyar dolara eşit olduğunu ve yine de bu rakamın, değeri 500 milyar dolara yaklaşan tüm yatırım fonlarını içermediğini ortaya koydu.

Bloomberg ETF analistleri kısa süre önce SEC’in Ekim ayı sonuna kadar bir BTC ETF’sini onaylayabileceğini tahmin ederek ProShares’in Bitcoin vadeli işlemleri ETF’sini en olası aday olarak öne çıkarmışlardı. Analistler ayrıca SEC’in ilk hamle avantajını dağıtmaktan kaçınmak için aynı anda birkaçına izin vermesi gerektiğini tavsiye etmişlerdi.

SEC, Bitcoin Borsa Fonlarının (ETF) Karar Tarihini Erteledi!

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!