Senatör Warren: “Kripto, Güvenilmez, Yıkıcı Ve Tehlikeli!”

Kripto
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Senatör Elizabeth Warren, kripto para karşıtı söylemlerine devam ediyor.

ABD Senatosu Bankacılık Komitesi tarafından Salı günü düzenlenen bir duruşmada, Senatör Elizabeth Warren (D-MA), kripto para birimlerinin oldukça kasvetli olduğunu söyledi ve endüstrinin başına bela olduğuna inandığı bir kaç sorunu dile getirdi.

“Sorunların bir listesi var: güvenilmez teknoloji, dolandırıcılık, yıkıcı iklim etkisi, öngörülemeyen yüksek ücretler, kriptoyu zengin olmayan insanlar için gerçekten tehlikeli hale getirebilir.”

ABD’deki en solcu politikacılardan biri olarak kabul edilen eski başkan adayı, düzenleyicilerin sıradan yatırımcıları korumak için adım atması gerektiğini söyledi.

Warren, merkezi olmayan finans platformlarında Ethereum ağındaki token takas ücretinin bir hafta önce 500 dolardan fazla olduğunu belirtti.

Küçük yatırımcıların paralarını çekmek için fahiş komisyon ödemeleri gerektiğinden, sıkışıp tamamen ortadan kalkabileceğini iddia ediyor.

Massachusetts’li yasa koyucu, 7 Eylül’deki piyasa çöküşü sırasında bazı kullanıcıların fonlarına erişmesini engelleyen Coinbase’in kesinti yaşamasıyla da sorun yaşadı. 

Warren, kazanın büyüklüğüne dikkat çekti: 

“400 milyar dolarlık piyasa değeri birkaç saat içinde ortadan kayboldu.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!