SRM

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Serum Coin (SRM) Nedir? SRM Nasıl Satın Alınır?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Serum Coin (SRM) Nedir?

Serum, merkezi olmayan borsalara (DEX) ve merkezi olmayan finanslara (DeFi) yüksek hız ve düşük işlem maliyetleri konusundaki sorunları çözen bir ekosistemdir. Solana blok zinciri üzerine inşa edilmiştir.

Serum, mevcut DeFi alanındaki eksik ademimerkeziyetçilikten (merkeziyetsiz) kaynaklanan güvenlik açıklarını ortadan kaldırmak için oluşturulmuştur.

Solana, saniyede 50.000 işleme ulaşabilen web ölçeğinde bir blok zinciridir. Bu, iyimser eşzamanlılık kontrolü sağlayan, SHA 265 hash zinciri olarak bilinen doğrulanabilir bir gecikme işlevi aracılığıyla elde edilir.

Serum, kripto para birimi, ticaret ve merkezi olmayan finans konularında bir grup uzman ile desteklenen Serum Vakfı tarafından geliştirilmiştir. Proje aynı zamanda çok sayıda firmadan da destek almaktadır.

Serum projesi, aynı zamanda Serum’da ticarette yaparken indirimler sağlayan ve ağdaki işlemlerden elde edilen gelirle yakılan SRM yönetişim token’ı tarafından desteklenmektedir.

Serum’u Benzersiz Yapan Nedir?

SRM, Serum ekosisteminde kullanılan token’dır. Zincirler arası takas protokolü, kullanıcıların blok zincirleri arasında güvenilir bir şekilde varlık alışverişinde bulunmalarına olanak tanır.

Serum, yatırımcılara her bir emir üzerinde tam kontrol sağlayan, merkezi olmayan, otomatik bir tam limit emir defteri sunar. Tam Ethereum ve Solana entegrasyonu, Serum’u daha hızlı ve daha verimli hale getirirken, aynı zamanda ERC20 token’larıyla birlikte çalışabilir olmasını sağlar.

Fiziksel olarak düzenlenmiş zincirler arası sözleşmeler, sentetik varlıklar üzerinde DeFi’de kolay marj pozisyonlarına izin verir. SerumBTC, Bitcoin (BTC) için ERC20 veya Solana tabanlı token’lar oluşturmaya yönelik bir modeldir ve SerumUSD, merkezi olmayan bir stabilcoin USD oluşturmaya yönelik bir modeldir.

Staking ödülleri, düğümlerin performansına göre dağıtılır. Bu, zincirler arası yerleşim doğrulaması için blockchain geçmişi sağlama gibi önemli zincir içi eylemleri dikkate almasından kaynaklıdır.

Kullanıcılar ayrıca başka bir düğüme stake yapabilir. Bir düğümün stake komisyonlarının bir kısmı kurucuya gider ve diğer tüm düğümler stake ödüllerini alır. Bu ödüller, düğüm görevlerine üretken katılım yoluyla artar.

Serum Ağı Nasıl Güvende Tutar?

SRM, Serum’un Solana blok zincirine dayanan ve bir ERC20 versiyonuna sahip olan yönetişim token’ıdır. Farklı blok zincirleri arasında güvenilir olmayan varlık alışverişini sağlayan zincirler arası desteğe sahiptir. Serum, dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) için önde gelen bir doğrulayıcı aracılığıyla güvenilir bir köprü kullanır.

Serum Coin (SRM) Nasıl Satın Alınır?

SRM satın almak çok kolay bir işlemdir. Sadece birkaç adımda sizlerde SRM’ye sahip olabilirsiniz.

Serum Coin satın almak için en yüksek hacimli kripto para borsası olan Binance’den hesap açmanız gerekiyor. Buraya tıklayarak Binance borsasında hesap açabilirsiniz. Hesabınızı açtıktan sonra SRM/USDT ve SRM/BTC işlem pariteleri başta olmak üzere birçok farklı işlem çifti üzerinden basit bir şekilde alım satım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Serum Coin (SRM) Nedir? SRM Nasıl Satın Alınır?