Shiba Inu

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Shiba Inu Balinası 171 Milyar SHIB Satın Aldı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Balinalar, yüzde 40’lık bir geri çekilmeden sonra bile hala Shiba Inu’ya inanıyor.

Küresel kripto para piyasası düşüşlerinin ardından, Shiba Inu balinaları en sevdikleri memecoin’lerini geride bırakmıyor ve tıpkı 171 milyar token satın alan bu balina gibi daha fazlasını satın almak için sabırsızlanıyor.

İki Büyük İşlem

İlk büyük işlem, bir gün önce balinanın 6 milyon dolar değerinde SHIB token’ı satın almasıyla blok zincirinde ortaya çıktı. SHIB, genel olarak kripto para piyasasında büyük bir düzeltmenin ardından 0,000049 dolar civarında işlem görüyor.

İlk emrin uygulanmasından on bir saat sonra, bu balina, Shiba Inu token’larının daha küçük bir kısmını daha satın almaya karar verdi ve SHIB 0,000048 dolara düştüğünde kendisine 2,3 milyon dolar değerinde token daha aldı.

Ne kadar çok balina o kadar iyi?

Balinaların artan kontrolü ile piyasa katılımcıları trendin tersine dönmesini bekliyor. SHIB önceki ATH’ye ulaştıktan sonra, balinaların ağdaki payı biraz azaldı ve bu da bir haftadan kısa bir sürede yüzde 45’lik devasa bir düzeltmeye yol açtı.

Piyasadaki balina sayısının artmasıyla birlikte, küçük yatırımcılar artık pazarın çoğunluğunu oluşturmayacak ve balinalar küçük yatırımcıların aksine yeni zirveler gelene kadar konumlarını koruma eğiliminde olacak.

Shiba Inu Pazarı

Şimdilik, SHIB, önceki yüzde 16’lık yükselişin yaklaşık yüzde 10’unu kaybettikten sonra 0,000479 dolarlık yeni yerel dip seviyesinde işlem görüyor. Ticaret hacimlerine göre, küçük yatırımcılar artık Shiba Inu token’ı ile spekülasyon yapmakla neredeyse yüzde 98 daha az ilgileniyor.

Screenshot 1 11 1
Kaynak: TradingView

Hızla düşen faizin ana nedeni, token değerindeki büyük kayıptır ve bu, yüzde 40’lık bir düzeltme daha yaparsa, yükseliş sonrası fiyatlara geri döneceği anlamına geliyor. Bu aktif güç, ya da satın alma gücü, piyasa üzerinde satış bolluğundan az olduğu için durum hiç de böyle olacak gibi görünmüyor.

Shiba Inu Balinası 171 Milyar SHIB Satın Aldı!