Solana

Solana (SOL) Kurumsal Yatırım Almaya Devam Ediyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kurumsal yatırımcıların Solana’ya olan ilgisi artıyor.

Kurumsal yatırımcılar, ilk başta Bitcoin için kripto para sektörüne girmiş olabilirler. Ancak bir süre sonra farklı yatırım araçlarını da benimsediklerini görmekteyiz. Bunun en büyük örneği, geçtiğimiz hafta kurumsal yatırımcıların kripto para yatırım girişlerinin en az üçte birini kendisine çeken Solana’dır (SOL).

Solana’nın yeni popülerliği CoinShares tarafından 23 Ağustos’ta paylaşılan rapor ile ortaya çıktı. Digital Asset Fund Flows Weekly (Dijital Varlık Fon Akışları) başlıklı rapor, 15 Ağustos ile 20 Ağustos arasında Solana’ya 7,1 milyon doların yatırıldığını gösterdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Ne yazık ki, bu artan ilgi, o dönemde yalnızca yüzde 1,4 büyüyen varlığın fiyatına yansımadı. Ancak SOL fiyatı genel olarak Ağustos ayında etkileyici bir yükselme yaşadı. Ayın başından bu yana, SOL yüzde 110 artarak, 35 dolardan 75 dolara fırladı.

Solana dışında diğer kripto paralar nasıl performans gösterdi?

CoinShares tarafından yayınlanan rapor, genel olarak kripto girişlerini ve çıkışlarını da inceleyerek, kurumsal yatırım çıkışları söz konusu olduğunda altı haftalık bir eğilimi desteklediğini belirtti. Son yedi gün içinde kripto endüstrisine yaklaşık 21 milyon dolar aktarıldığı belirtildi.

İkinci en popüler kripto para, şaşırtıcı olmayan bir şekilde, 1 hafta içinde 6,4 milyon dolarlık giriş gören Cardano (ADA) olurken, bu miktarın sadece yarısı (3,2 milyon dolar) Ethereum’a gitti. 1,8 milyon dolar LTC’ye girerken, 1,1 milyon doların Polkadot’a (DOT) aktarıldığı görüldü.

Gerçekten ilginç olan kısım, kurumsal yatırımcıların Bitcoin bazlı yatırım ürünlerine olan ilgisinin azalıyor olması. Geçtiğimiz hafta içinde 2,8 milyon dolar dışarı çıkarıldı. Yatırım çıkışları yedi haftadır devam etmekte.

Bununla birlikte, genel olarak, kripto para yatırım varlıklarının değeri hala yükselişte ve bu haftaki piyasa rallisinde 57,3 milyar dolara yükseldi. Bu tüm zamanların zirvesi olan 66 milyar dolara yakın olduğu için, piyasa için genel olarak olumlu bir haber.

Solana (SOL) Kurumsal Yatırım Almaya Devam Ediyor!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Yorumlar kapalı.

⏰ Size Özel Son Dakika Haberleriyle Hiçbir Önemli Gelişmeyi ve Kripto Para Fırsatlarını Kaçırmamak İçin Telegram Kanalımıza Katılın!
bitcosar telegram