Ünlü Analist: “Verilere Göre Son Düşüşte, Balinalar Bitcoin Almaya Devam Etti!”

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü zincir üstü (on-chain) analisti Willy Woo, balinaların son düzeltme sırasında satış yapmak yerine Bitcoin satın aldığını söyledi.

Twitter’da 718.000 takipçiye sahip olan popüler analist, Bitcoin’deki en son düşüşün, balinaların Bitcoin satması ile alakasının olmadığını söyledi.

“Genel görüşün aksine, bu son fiyat düşüşü balina satışından kaynaklanmadı. Aksine önemli bir satın alma bölgesinde bulundular.”

Kaynak: Willy Woo/Twitter

Woo, 7 Eylül’de meydana gelen keskin düşüşten sonra bile, Temmuz ayında Bitcoin’in 30.000 doların altına düşmesinden bu yana balinaların varlıklarını arttırdığını gösteren bir grafik paylaştı.

Woo, BTC biriktirenlerin sadece balinalar olmadığını da ekledi. Analist, “minnows” olarak adlandırdığı içerisinde 10 BTC’den az cüzdanların zamanla artmaya devam ettiğini söyledi.

“Bitcoin tedarik dağıtımı.

Balinalar son zamanlarda arttı. Minnows artmaya devam ediyor. 10-100 BTC sahipleri gittikçe çoğalıyor.

Halka açık tutulan rezervler azalıyor (esas olarak borsalar ve borsada işlem gören fonlar azalırken cüzdanlardaki sayı artıyor).”

Kaynak: Willy Woo/Twitter

Analist, Bitcoin’in 100.000 dolara ulaşması konusunda da bir perspektife sahip. Woo’ya göre, BTC bu seviyeyi kırarsa yeni bir döneme girmiş olacak. Çünkü o noktada bir Satoshi (yaklaşık 0,00000001 BTC) sonunda 0,01 dolara eşit olacak.

“Satoshi’lerin hesap birimi olması için 100.000 dolarlık BTC kritik öneme sahip. Sat başına 0,01 cent, çoğu insanın kolayca kavrayabileceği bir şey.”

Woo kısa süre önce Bitcoin’in mevcut boğa döngüsünün tarihteki diğerlerine benzemediğini ve BTC zirvesine ulaştıktan sonra büyük bir çöküşün bu sefer gerçekleşmeyebileceğini söylemişti.

“Yatırımcı verilerinde görebildiğimiz en son şey, bunun tekrarlanmayacağı ve bu döngü 2013 gibi çift yükseliş sonrası bir çöküş tepesi değil. Bu tamamen farklı. Bu, daha önce hiç görmediğimiz yeni 2020 sonrası döngü… Zincire bakarsanız, tamamen farklı daha önce görmediğimiz bir yapı görürsünüz.

Bu çok umut verici. Bir kez daha yarışacağız ve her zirvede gerçekleşen Aralık satışlarını unutacağız.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!