Terra Kurucu Ortağının Evi Savcılar Tarafından Basıldı! Vergi Kaçakçılığı Söz Konusu!

Terra
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güney Koreli yetkililer, Terra çöküşünün merkezindeki dolandırıcılık iddialarıyla ilgili soruşturmalarını sürdürüyor.

Yerel basında çıkan haberlere göre, Terraform Lab’ın kurucu ortağı Daniel Shin’in Seul’deki evi Çarşamba günü savcılar tarafından basıldı.

Rapora göre baskın, TerraUSD (UST) stabilcoin’inin çöküşüne dolandırıcılık neden olduğu iddiaları üzerine daha geniş bir soruşturmanın parçası olarak yapıldı.
Mayıs ayında TerraUSD, ABD doları sabitinden önemli ölçüde düştü ve endüstri çapında bir düşüşe neden oldu ve bu da birkaç hedge fonu ve borsanın aşırı maruz kalmaya kurban gitmesine neden oldu. Aynı ay, bazı Güney Kore merkezli LUNA yatırımcıları, Terraform Labs ve kurucu ortak Do Kwon’a dolandırıcılık ve yerel menkul kıymetler yasalarının ihlali iddiasıyla şikayette bulundular.
Shin, Koreli yetkililer tarafından baskın yapılan son paydaş. Bu haftanın başlarında Bithumb ve Upbit dahil olmak üzere büyük Güney Koreli kripto borsaları yetkililer tarafından basıldı.
Haziran ayında savcılar, eski personel üyeleri de dahil olmak üzere Terraform Labs’a bağlı düzinelerce kişiye seyahat yasağı uygulamıştı. Aynı zamanda savcılar, Terraform Labs’ın kurucusu Do Kwon’un vergi kaçakçılığı iddialarını da araştırıyorlar.
Hem Shin hem de Kwon’un Singapur’da adresleri var, ancak orada tam zamanlı olarak ikamet edip etmedikleri belli değil.

Terra Kurucu Ortağının Evi Savcılar Tarafından Basıldı! Vergi Kaçakçılığı Söz Konusu!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.