Türkiye

Türkiye Maliye Bakanı, Binance Kurucusu İle Toplantı Gerçekleştirdi! Türkiye Bir Numaralı Trafik Kaynağı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Binance kripto borsasının kurucusu Changpeng Zhao ile sanal bir toplantı düzenlediğini doğruladı. 

27 Temmuz’da yayınlanan bir tweet ile Nebati, toplantının blockchain ekosistemi ve kripto para birimleri etrafında toplandığını belirtti.

Kazanmaya hemen başla! Binance’den ÖMÜR BOYU %20 KOMİSYON İNDİRİMİ almak için buraya tıklayarak ücretsiz kaydınızı açın. 

Her iki taraf da toplantının ayrıntılarına girmemiş olsa da, Türkiye’nin birçok Binance müşterisine ev sahipliği yaptığı biliniyor. Web analiz firması Similarweb’den alınan veriler, Türkiye’nin Binance’in bir numaralı trafik kaynağı olduğunu gösteriyor.

Binance

Türkiye’nin kripto ile ilgili yasalar üzerinde çalıştığını da belirtmekte fayda görüyoruz.

Binance Türkiye’de İşlemlerini Artırıyor!

Toplantı, Binance’in bir müşteri hizmetleri merkezi açarak Türkiye’deki ayak izini genişletmesinden sadece aylar sonra gerçekleşti. 

Lansman sırasında Binance, hizmet merkezinin uygulaması aracılığıyla müşterilere 7/24 destek sunduğunu belirtti. Özellikle, merkez Binance pilot testlerinin bir parçasıdır ve başarı muhtemelen küresel olarak diğer bölgelerde benzer merkezlerin açılmasını görecektir. 

Genel olarak, Türkiye yüksek kripto para birimine ilgi duyan ülkeler arasında yer alıyor ve vatandaşlar hızla yükselen enflasyonla mücadele etmek için farklı varlıklara yatırım yapıyor.

Bununla birlikte, Binance ile Türkiye arasındaki ilişkiler, borsanın ülkenin son kripto yasalarının etkisine maruz kalmasıyla birlikte güllük gülistanlık olmadı. Geçen yıl Aralık ayında Türk makamları, yeni düzenlemelere uymadığı için Binance’e maksimum 750.000 dolar para cezası vermişti. O zaman, ceza türünün ilk örneği olarak kabul edildi.

Binance, geçen yılın başlarında çıkarılan yeni yasalara uygun olarak kara para aklama ile ilgili müşteri bilgilerini sağlamamakla suçlandı. 

Özellikle, ülkedeki Binance sıkıntıları, kara para aklamayı ve diğer ilgili kripto risklerini engellemek için katı önlemler almadığı için incelemeye tabi tutulduğu diğer yargı bölgelerinde borsanın çıkmazlarını yansıttı. 

Bir soruşturma, borsanın iddiaya göre 2,3 milyar doların üzerinde yasadışı fonu aklamak için kullanıldığını ortaya koydu. Sonuç olarak, Binance o zamandan beri farklı yetki alanlarının gereksinimlerini karşılamak için uyum personeli işe almaya odaklandı. 

Türkiye Maliye Bakanı, Binance Kurucusu İle Toplantı Gerçekleştirdi! Türkiye Bir Numaralı Trafik Kaynağı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.