Türkiye’de Bir İlk Yaşandı: Siyasi Parti Metaverse’de Arsa Satın Aldı!

Metaverse
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Blok zinciri teknolojisinin sınırları dur durak bilmezken, son zamanlarda gündemde olan metaverse artık Türkiye’deki siyasilerin de gündemi haline geldi.

Daha önce BİTCOŞAR tarafından bildirildiği üzere, Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Mersin Belediye Başkanı Vahap Seçer de metaverse’e giriş yapacaklarını açıklamıştı.

Geçtiğimiz günlerde ise bir siyasi partiden metaverse açıklaması geldi. Türkiye’de varlığını sürdüren DEVA partisi, metaverse üzerinde arsa aldığını açıkladı ve bu satın alımın gündem olma sebebi ise Türkiye tarihinde bir ilk olması oldu.

DEVA Partisi Dijital Dönüşüm ve Teknoloji Politikaları Başkanı Burak Dalgın şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye’de ilk kez bir siyasi parti Metaverse’de yer alıyor.

Metaverse’ün Deva’sı hazır.

Deva Partisi Genel Merkezi, Ankara Mustafa Kemal Mahallesi’nden sonra, şimdi de Metaverse Mustafa Kemal Mahallesi’nde. Toplantılar yakında başlıyor.

Hayallerimize bile yetişemezler.

Hayırlı olsun.”

Ayrıca DEVA partisi tarafından yapılan paylaşımlarda Ali Babacan’ın da 3D haline yer verildi.

Ayrıca DEVA partisinden Dalgın, yeni alanlarda ve sektörlerde hep ön planda olmak istediklerini belirtti ve Yarına Atılım Eylem Planı kapsamında bu kararların verildiğini aktardı. Daha sonra Dalgın,

“Vatandaşlarımıza mesaj gönderdiğimizi düşünüyoruz. Biz bu işin içindeyiz bu işleri takip ediyoruz demek aslında. Bu dünyaların içinde olmak lazım ki yeni gelişen alanlar olduğu için kimse nereye gideceğini bilmiyor. En önemlisi parti olarak vurguladığımız mesajları her alanda kendi hayatlarımıza da adapte etmek istiyoruz. Türkiye’yi kripto para ve blok zincirde finansal bir merkez yapacağız. Türkiye’de ‘5H’ ile yani hızlı, her yerde, hesaplı, hür ve hizmet odaklı bir internet kuracağız.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Bu metaverse adımı DEVA partisinin ilk defa gerçekleştirdiği bir durum olmadı. Daha öncesinde parti, yine bir ilki gerçekleştirerek değiştirilemez token’lar (NFT) dağıtmıştı.

1
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!