Ukrayna

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Ukrayna’dan Kripto Sektörü Hakkında Açıklama Geldi! Savunma Stratejisi Olarak Çok Önemli!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali başladığından beri, kripto para birimleri, devam eden savaş çabası için fon toplama konusunda desteklerini istemek için yatırımcılara ulaşmak için önemli bir araç haline geldi.

Özellikle, Ukrayna’nın Dijital Dönüşüm Bakan Yardımcısı Alex Bornyakov, 26 Temmuz’da yayınlanan bir tweet’te kriptonun ülkenin savunma stratejisi için çok önemli olmaya devam ettiğini vurguladı.

Piyasa son zamanlarda bir miktar olumsuzluk yaşasa da, kriptonun ortadan kalkmayacağına ikna oldu.

“Kripto sektöründeki ayı piyasasına rağmen, Ukrayna’nın savunmasının önemli bir aracı haline geldi ve askerlerimizin hayatını tam anlamıyla kurtaran esneklik ve hız sağladı. Her ‘kripto kışı’ bir ‘kripto baharına’ yol açar, ancak endüstri uzun süre kalmak için burada.”

Ukrayna’daki Savaş Durumu!

24 Şubat’ta Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından, Ukrayna hükümeti kripto para bağışları istemek için sosyal medyayı kullandı ve o zamandan beri Doğu Avrupa ülkesi, fon toplamak ve güvence altına almak için bir araç olarak kriptoya güveniyor.

Dijital para birimlerinin diğer sınır ötesi ödeme biçimlerine göre benzersiz avantajları olduğu göz önüne alındığında, özellikle geleneksel bankacılık sistemine kıyasla işlemlerin hızı ve anonimliği. 

Ukrayna’nın en büyük kripto para borsasının kurucusu Michael Chobanian’ın Bloomberg ile yaptığı röportajda belirttiği gibi:

“Bir Bitcoin bloğunun kapanması 10 dakika sürer (bir Bitcoin ödemesi için ortalama onay süresi). Aynı şeyi bankacılık sistemi üzerinden yapmak da yaklaşık üç gün sürüyor.”

Ukrayna’nın kripto yoluyla ne kadar para topladığını tahmin etmek zor olsa da, bazı kaynaklar kripto bağışlarının acil durum ekipmanı, gıda, su, yakıt ve askeri teçhizat dahil olmak üzere çeşitli amaçlarla kullanıldığını ve bunun 100 milyon doların üzerinde olduğunu belirtiyor. 

Bu arada, kripto para birimleri son haftalarda keskin bir şekilde düştü ve bağışlar düşüşün ardından bir miktar değer kaybetti. Bununla birlikte, bu, Ukrayna’nın kripto meraklılarını para toplamaktan vazgeçirmiyor gibi görünüyor.   

Ukrayna’nın en büyük bağımsız bira markası olan Obolon, insani yardım için ücretsiz su dağıtmasına yardımcı olmak için takas edilemez token’lar (NFT’ler) satmayı planlıyor.

Ukrayna hükümeti ayrıca NFT‘ler oluşturmak için sanatçılarla kripto para toplama fırsatlarını takip etmeye devam ediyor. NFT’ler, ülkenin savunma ve yeniden inşa süreci için fon sağlamak için kullanılacak. 

Ukrayna’dan Kripto Sektörü Hakkında Açıklama Geldi! Savunma Stratejisi Olarak Çok Önemli!
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!