Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Ünlü Analiste Göre Bitcoin 100 Bin Doları Görmeyebilir!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto analisti Nicholas Merten, Bitcoin konusunda iyimser olsa da, BTC’nin bu yıl 100.000 dolara gideceği tahminlerinin aşırı iyimser olduğunu söylüyor.

Merten, yeni paylaştığı bir videoda, BTC’nin Bitcoin vadeli işlemlerine dayalı borsa yatırım fonu’nun (ETF) piyasaya sürülmesine nispeten uysal tepkisinin, lider kriptonun fiyatını daha önce beklenenden daha fazla hareket ettirmenin çok daha fazla zaman alacağının açık bir işareti olabileceğini söylüyor.

“Bu yılın 4. çeyreğinde veya gelecek yılın 1. çeyreğinde 100.000 dolar veya 150.000 dolara gitmemize imkan yok. Üzgünüm. Bunu söylemek zorunda kalacağım ve bence birçok analist bunu yanlış anlıyor…

Bunun nedeni, uzun zamandır aradığımız en büyük katalizörlerden biri olan Bitcoin ETF’nin Bitcoin’i kesinlikle altı haneli rakamlara çıkartamaması ya da ralliyi tüm zamanların en yüksek seviyelerinde başlatmaması durumunda, dönüm yıl sonunda başka ne olacağını bilemiyorum. Hangi makro olay, kurumları Bitcoin’i trilyon dolarlık bir varlık haline getirmeye yönlendirebilir?”

Merten, Bitcoin’in sonunda boğa piyasası döngüsünü 200.000 dolarda bitireceğine, ancak önümüzdeki birkaç ay içinde keskin bir yükselişin aksine 2022’nin sonlarına doğru çekileceğine inanıyor.

“3 veya 4 trilyon dolar piyasa değerine yani 150.000 ila 200.000 dolar aralığında bir seviyeye gitme perspektifinden bahsediyorsak, çok fazla likidite sağlanması gerekecek ve bununla birlikte oraya ulaşmak biraz zaman alacak. İşte bu yüzden, 2022 yılının Kasım ayında, piyasa tahminlerinin muhtemelen yüzde 90-95’inden çok daha yüksek bir döngü beklentimiz var.”

Ünlü Analiste Göre Bitcoin 100 Bin Doları Görmeyebilir!