Kripto Piyasa

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Uzman Yatırımcı: “Kripto Piyasaları 100 Kat Değer Kazanabilir!”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırımcı ve Real Vision CEO’su Raoul Pal, kripto paralar çok fazla ilgi gördüğü için kripto piyasasının katlanarak büyümesinin mümkün olduğunu söyledi.

RT Network’ün Going Underground programına verdiği röportajda Pal, kriptonun benimsenmesinin önceki tüm teknolojilerden daha hızlı gerçekleştiğini söylüyor.

“Kripto şu anda 150 milyon kullanıcıya sahip. Benimsenme oranı yılda yüzde 113’tür. Temel olarak, tüm kayıtlı tarihte herhangi bir teknolojinin en hızlı benimsenmesinden iki kat daha hızlıdır, bu nedenle yıldırım hızında gerçekleşir. Herkes alana giriyor: kurumlar, egemen servet fonları, ETF‘lerden (döviz alım satım fonları) perakende yatırımcılar, ulus devletler, herkes.”

Goldman Sachs’ın eski yöneticisi, düzenleyici endişeler hakkında yorum yaparken, alanın büyüklüğü ve merkezi olmayan doğasının nihayetinde düzenleyici kurumların tam olarak kontrol etmesini neredeyse imkansız hale getireceğini söylüyor.

“Bu eşsiz bir şey. Yakında bir milyar insan bu sektöre girmiş olacak. Bu blok zinciri dediğimiz şey 150 milyon insandan dünya çapında dağıtılmış bir sahip ağıdır, bu yüzden onu kontrol etme yetenekleri neredeyse sıfırdır. Büyüleyici bir alan. Özünde gerçekten anti-kuruluş ve bir tür dağıtılmış mülkiyete ve insanların uğraşamayacağı varlıkların kanıtlanmış mülkiyetine dayanan yeni bir dünya yaratıyor.”

Pal, diğer geleneksel finansal piyasaların büyüklüğüne dayanarak, kripto piyasalarının önümüzdeki on yılda toplam 200 trilyon dolarlık bir değere ulaşacağını tahmin ediyor. Yazının yazıldığı sırada, TradingView tarafından hesaplanan toplam kripto piyasası değeri 2,8 trilyon dolardır.

“Şu anda, 2,5 trilyon dolarlık bir varlık sınıfı. Dünyadaki ana varlık sınıflarının çoğu, hisse senetleri, tahviller, gayrimenkul, 150 trilyon ile 350 trilyon dolar arasında, bu yüzden önümüzdeki 10 yıl içinde bunun 200 trilyon dolara çıkacağını düşünüyorum, yani bu bir varlık sınıfı için 100x değer kazanacağı anlamına geliyor. İnsanlık bunu daha önce hiç görmedi, bu yüzden bu herkes için bir fırsat çünkü burada en zengininden en fakirine herkes mal varlığının yüzde 10’una kripto varlık alabilir.”

Uzman Yatırımcı: “Kripto Piyasaları 100 Kat Değer Kazanabilir!”