bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Ünlü CEO’dan Açıklama: Bitcoin 1 Milyon Dolar Olacak!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz günlerde “Yaşlılar ayvayı yedi” diyen Global Macro Investor CEO’su, “Bitcoin” fiyatının 1 milyon dolara ulaşması artık mümkün” söyleminde bulundu.

Bitcoin (BTC), kısa bir süre 10.000 doları görünce analistlerin morali tekrar yerine geldi. Bunun üzerine gelen tahmin ve iddialar BTC’nin 40.000 dolar bir kenara dursun, 1 milyon dolar değere bile ulaşabileceği yönünde oldu.

BTC fiyatının potansiyeli 1 milyon dolar

Geçtiğimiz gün bir değerlendirme yapan Global Macro Investor CEO’su Raoul Pal, Bitcoin fiyatı için oldukça iddialı bir fiyat tahmininde bulundu.

Twitter üzerinde yaptığı açıklamada, “Ne olursa olsun, bugünkü kilit seviyenin aşılması, çok daha yüksek fiyatların olasılığını önemli ölçüde arttırdı” fikrini savundu.

Geçen ay Bitcoin’in fiat (itibari) para birimlerine karşı faydaları hakkında bir rapor yayımlayan Pal, geleneksel grafik tekniklerini kullanarak 40.000 doların gerçeğe dönüşebileceğini söylemişti.

Ve sözlerine şu açıklamayı ekledi:

“Bu durum, size potansiyel olarak (buradaki anahtar kelime ‘potansiyel’) 1 milyon dolarlık bir fiyat objesi sunar.”

Pal, logaritmik grafik üzerinden açıklamasını sürdürürken “Birinci standart sapma 40.000 doları, ikinci standart sapma ise 1 milyon doları işaret ediyor.” ifadelerini kullandı.

foto
40.000 Doları Hedef Gösteren Bitcoin Grafiği, Kaynak: Raoul Pal/Twitter

Stok-akış modeli güç kazanıyor

Bu aşırı yüksek tahminler, Bitcoin fiyat tahmin formasyonlarından stok-akış modelinin geliştiricisi PlanB’nin benzer bulgularıyla aynı doğrultuda. Pal, 2020 ve 2024 arasında BTC/USD paritesi için ortalama 288.000 değerini veren modelin bulgularını referans alarak, bunu en az iki katına çıkarma potansiyeline sahip olduğunu vurguluyor.

BTC dün gece itibarıyla herkesi şaşırtarak beş haneli fiyata yükseldi ve haftalık yüzde 35 kazanç elde etti.Bu yükseliş, mayıs ayında durgun olan geleneksel makro varlıklarla tam bir tezat oluşturuyor. Pal duruma şöyle açıklık getirdi:

“Buna ek olarak, tüm merkez bankaları para birimlerinin dolara (BRL, TRY, ARG, vb.) karşı çöktüğünü görüyor veya çılgınlar gibi para basıyorlar. Paradaki hafifleme arzı azaldıkça, sıkışan para birimiyle karşı karşıya geliyor. Kazanan BTC olacaktır.”

ÖNEMLİ NOT: Asla yatırım tavsiyesi değildir.

Ünlü CEO’dan Açıklama: Bitcoin 1 Milyon Dolar Olacak!

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!