VanEck

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

VanEck ETN’ye, Polygon ve Avalanche Ekledi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

VanEck ETN’ye yeni Polygon ve Avalanche kripto yatırım teklifleri eklendi.

New York merkezli bir yatırım yönetimi firması olan VanEck, kripto tekliflerine Avalanche ve Polygon’u ekleyerek ETN havuzunu genişletiyor.

ETN’ler, yatırımcıların doğrudan kripto para birimleri satın almak zorunda kalmadan Avalanche (AVAX) ve Poligon’a (MATIC) yatırım yapmalarını sağlar.

Her iki ETN de tamamen teminatlandırılmıştır ve her ETN hissesi Polygon veya Avalanche’ın payını temsil eder. ETN’ler ayrıca kripto platformları tarafından yüzde 100 desteklenir ve kripto sigortalı düzenlenmiş bir kripto saklama şirketinde soğuk depoda saklanır. VanEck ayrıca, ETN’lerin, düzenlenmiş borsalarda bir ETF gibi alınıp satılabileceğine dikkat çekiyor.

Bu sayede Polygon ve Avalanche, firmanın sunduğu ETN’ler listesinde Bitcoin, Ethereum, Polkadot, Solana ve Tron gibi isimlere katılıyor.

Borsada işlem gören senetler (ETN’ler), borsada işlem görmeleri ve bir kıyaslama endeksi izlemeleri bakımından borsada işlem gören fonlara benzer. Temel fark, bir ETN’nin, ETF’nin fiyatının temeli olan varlıkları elinde tutan bir ETF’den farklı olarak, bir banka tarafından ihraç edilen kıdemli, teminatsız bir borç senedi olmasıdır.

Kasım ayında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Vaneck’ten bir spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) listeleme önerisini reddetti, ancak daha sonra Vaneck’in Bitcoin vadeli işlemlerine dayalı fonunu onayladı.

VanEck, şu anda yedi borsada işlem gören senetlerden oluşan Avrupa’daki mevcut kripto tekliflerini genişletmeye devam ediyor.

VanEck ETN’ye, Polygon ve Avalanche Ekledi!

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!