Ünlü Kripto Para Borsasına Toplu Dava Açıldı! Skandallar Yaşanmaya Devam Ediyor!

Kripto Para
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kullanıcılar, kripto para birimi komisyoncusu Voyager Digital’e karşı gizli işlem ücretleri belirlemek ve yatırımcıları yanıltmakla suçlayarak toplu dava açtı.

Bloomberg’e göre, Voyager’ın alım satımlarını “yüzde 100 komisyonsuz” olarak tanıtmasına rağmen, her alım satımın fiyatlandırmasında “çoğu durumda rakipleri tarafından alınan açıklanan ücret ve komisyonları aşan gizli komisyonlar” bulunduğunu iddia ediliyor. Dava 24 Aralık’ta Miami’deki federal mahkemede açıldı.

Voyager Digital’in halkla ilişkiler başkanı Michael Legg, davacıların iddialarını “hayali ve tamamen asılsız” olarak nitelendirdi.

Voyager davacısı Mark Cassidy, Robinhood’da kripto para birimleri ticareti yapmaya başladığını, ancak ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından kullanıcılardan bilgi gizleme suçlamalarından sonra platformdan ayrıldığını söyledi.

Cassidy daha sonra Voyager Digital’e kaydoldu, çünkü komisyoncunun komisyonsuz işlemlerle ilgili açıklamasıyla ilgiliydi. Bir süre sonra, alış ve satış fiyatı arasında büyük bir yayılma fark etmeye başladı ve burada bir şeylerin yanlış olabileceğinden şüphelenmeye başladı. Cassidy internette, Voyager’ın gizli komisyonları içerebileceğini ve yayılmanın genişlemesine katkıda bulunabileceğini belirten incelemeler buldu.

Dava ayrıca, CipherBlade analitik şirketinin kurucu ortağı Richard Sanders ve bilgi teknolojileri konusunda uzmanlaşmış İngiliz şirketi Castell Consulting’in başkanı Stephen Castell tarafından yürütülen ön analizleri de sunmaktadır. Platform kullanıcılarının toplam zararlarının 1 milyar doları aşabileceği sonucuna vardılar.

Yatırımcılar ayrıca Voyager Digital’in ABD’li milyarder Mark Cuban’ın sahibi olduğu Dallas Mavericks basketbol kulübü ile yakın tarihli ortaklığından da bahsetti.

İddianameye göre, bu işbirliği ‘Voyager’ın kripto para piyasasında daha fazla kar elde etmek için yanlış ve yanıltıcı sözler vererek, deneyimsiz yatırımcıları hedef aldığını açıkça gösteriyor.’

Ekim ayında Voyager Digital’in Fransa ve Avrupa Birliği pazarlarında dijital varlık ticareti için resmi izin aldığını ve gelecek yılın başlarında bir mobil ticaret uygulaması başlatmayı planlıyordu.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!