BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
BTC
$63,257.37
ETH
$4,209.30
XRP
$1.10
LTC
$195.39
LINK
$32.03
BNB
$486.67
XTZ
$6.63
EOS
$4.82
NEO
$44.69
$63,256.86
+4.88%
$4,209.01
+4.59%
$1.10
+1.48%
$195.39
+3.57%
$1.00
-0.02%
$1,546.01
+4.59%
$288.90
+2.25%
$55.56
+2.26%
$174.11
-1.03%

Ünlü Milyarder: “Bitcoin’i Anlamıyorsanız, Yaşlanmışsınız Demektir!”

Omega Advisors CEO’su, ekonomik belirsizlik zamanlarında insanları daha iyi bir değer deposu olduğu için Bitcoin yerine altın kullanmaya çağırmıştı.

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Omega Advisors CEO’su, ekonomik belirsizlik zamanlarında insanları daha iyi bir değer deposu olduğu için Bitcoin yerine altın kullanmaya çağırmıştı.

ABD’li milyarder Leon (Lee) Cooperman, eskiden, Bitcoin’in hala pek bir anlam ifade etmediğini savunurken, kısa süre önce kripto para birimini anlamayanların çok yaşlı olabileceğini söyledi.

Ek olarak, yatırımcıları ve ABD hükümetini bu dijital varlıkla uğraşırken dikkatli olmaları konusunda da uyardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

Bitcoin için Çok mu Yaşlı?

Geçtiğimiz birkaç yıldaki etkileyici fiyat artışı ve bu yılın başlarında 1 trilyon dolarlık bir varlık haline gelmesi, şüphesiz kripto para birimi kapsamı dışındaki birçok önde gelen yatırımcının dikkatini çekti.

Bu yatırımcılar tipik olarak, iki gruba ayrılırlar; BTC’nin esasını görenler ve ona yatırım yapanlar (Paul Tudor Jones III gibi), bunu yapmayı reddedenler ve eleştirenler (Warren Buffett gibi).

Coinzilla Banner (728x90)

ABD’li milyarder yatırımcı, Omega Advisors’ın başkanı ve CEO’su Lee Cooperman, yukarıda bahsedilen ikinci gruptaki yatırımcıların arasında yer alıyor. Birkaç yıl önce, BTC o sırada 20.000 dolarlık zirvesine yükselirken, Bitcoin’in kendisine mantıklı gelmediğini söylemişti.

CNBC ile yaptığı röportajda, Bitcoin’in pek bir anlam ifade etmediğini söyledi. Ancak yaşının bunu anlamasını engelleyen bir faktör olabileceğinin de altını çizdi.

“Bitcoin’i anlamıyorsanız, yaşlısınız demektir. 78 yaşındayım. Yaşlıyım. anlamıyorum.”

Bitcoin’e Dikkat Edin

Cooperman, kripto para birimi hakkındaki bilgisinin yeterli olmadığını kabul etse de, ABD hükümetini kripto parayla nasıl etkileşime girdikleri konusunda son derece dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Ayrıca, yetkililerin BTC’yi yasal para birimi olarak resmi olarak kabul etmek için El Salvador örneğini takip etmemesi gerektiğinden oldukça emin olduğunu söyledi. Bitcoin’i ABD dolarının ikamesi olarak görmenin Amerikan hükümetinin çıkarına olmadığına inanıyor.

Cooperman, ABD ekonomisine inanan bir kağıt adam olduğunu iddia etti. Ancak ekonomik gelecekleri konusunda temkinli olanlara, değerli bir metalin değer depolamak için daha iyi bir tercih olacağı için BTC yerine altına yönelmelerini tavsiye etti.

Altının dolar karşısındaki fiyatının on yıl öncesine biraz benzer olduğunu belirtmekte fayda var. Buna karşılık, BTC yüzde 8.900 yatırım getirisi ile son on yılda en iyi performans gösteren varlık oldu. Yalnızca yıllık bir ölçeğe bakıldığında, BTC 2021’in başından bu yana yüzde 60 artarken, altın yüzde 5’ten fazla düştü.

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
Kaynak CryptoPotato

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.