Altcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Ünlü Milyarder Mark Cuban, Bu Altcoin’in En İyi Kripto Para Olduğunu Söyledi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin’in 60.000 doların üzerinde işlem gördüğü sırada, iş adamı Mark Cuban, yatırım potansiyeli açısından bir altcoin’in diğerlerinin üzerinde durduğunu söyledi.

CNBC Make It programında yaptığı yeni bir röportajda ünlü milyarder, Ethereum’un (ETH) piyasadaki en iyi kripto para olduğunu söyledi.

“Bir yatırım olarak, Ethereum’un en fazla avantajı olduğunu düşünüyorum.”

Daha önce Ethereum’un blok zincirindeki akıllı sözleşmelerin kripto para piyasasında devrim yarattığını belirten Cuban, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto paranın yasal para birimlerine en çok benzeyen dijital varlık olduğuna inanıyor.

“Keşke daha önce Ethereum satın alsaydım. Bence gerçek para birimine en yakın şey bu.”

Cuban, Bitcoin’in (BTC) altından daha üstün olduğu, çünkü arzının kıt olmasının yanı sıra transfer edilmesi, depolanması, ticareti ve parçalanması daha kolay olduğu görüşünü yinelemeye devam etti. Bu düşünce, Social Capital ve Virgin Galactic’in milyarder CEO’su Chamath Palihapitiya tarafından açıklanmıştı.

Ünlü milyarderin yorumları, müşterilerin BTC yerine Dogecoin (DOGE) ile ödeme yapmayı tercih ettiğini çünkü Bitcoin’in oldukça değerli bir varlık olma eğiliminde olduğunu söylemesinin hemen ardından geldi.

Coingecko’ya göre lider altcoin olan Ethereum, bu yazının yazıldığı sırada son yedi günün en düşük seviyesi olan 3.431 dolardan yüzde 11 yükseliş gerçekleştirerek 3.839 dolardan işlem görüyor.

Ünlü Milyarder Mark Cuban, Bu Altcoin’in En İyi Kripto Para Olduğunu Söyledi!