Bitcoin

Ünlü Yatırımcı Bitcoin’in Gerçek Değerini Açıkladı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Finansal piyasalar ve kripto paralar ana tartışma konusu olmaya devam ediyor. Tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan ve başka bir varlık satışını tetikleyen rekor ABD enflasyonu piyasaları kötü etkilemeye devam ediyor. Tanınmış bir kripto yatırımcısı ve Bitcoin ustası olan MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, gündemde olan konuyu yorumladı. Ayrıca bir kez daha BTC’nin gerçek değeri konusundaki tutumunu dile getirdi.

Saylor’a göre, ABD enflasyonu yüzde 9,1’lik rekor seviyede ve diğer büyük küresel rezerv para birimleri ABD doları karşısında daha da hızlı değer kaybederken, birçok insan 1 Bitcoin’in 1 Bitcoin’den daha fazlasına eşit olmadığını hala anlamamaktadır.

Bu nedenle Saylor,, kripto para birimlerinin oranını fiat para birimleriyle ilişkilendirmediğini açıkladı. Ayrıca makroekonomik istatistiklerin Bitcoin teklifleri üzerindeki güçlü baskısına rağmen, gerçek değerinin değişmediğini açıkça ortaya koyduğunu dile getirdi. Bu arada, MicroStategy’nin Bitcoin holdinglerinden kaybı şu anda 1 milyar doları aşmaktadır. 28 Haziran itibariyle şirket, yaklaşık 4 milyar dolar değerinde 129.699 BTC’ye sahiptir. Ayrıca BTC başına ortalama 30.664 dolar fiyatıyla satın alım gerçekleştirilmiştir. MicroStrategy’nin belgelenen son Bitcoin alımları toplam 10 milyon dolar değerinde 480 BTC’ye ulaşmıştır.

ABD TÜFE enflasyon endeksi haziran ayında sona eren 12 aylık dönemde yüzde 9,1’e çıkarak 1981 Kasım’ından bu yana en büyük 12 aylık artışı gösterdi. Aynı zamanda piyasalar yüzde 8,8’lik bir rakam bekliyordu. Ayrıca bu durum şu anda son derece olumsuz bir tepkiye neden olmaktadır. Bitcoin, yazının yazıldığı esnada yüzde 5,7 düşüşle işlem görmektedir.

Ünlü Yatırımcı Bitcoin’in Gerçek Değerini Açıkladı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
⏰ Size Özel Son Dakika Haberleriyle Hiçbir Önemli Gelişmeyi ve Kripto Para Fırsatlarını Kaçırmamak İçin Telegram Kanalımıza Katılın!
bitcosar telegram