Ünlü Yönetici: “2024 Yılının Sonuna Kadar Boğa Sezonu Olmayacak!”

Boğa
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para borsası olan Huobi’nin yöneticisi Du Jun, 2024’ün sonuna veya 2025’in başına kadar başka bir kripto boğa piyasası olacağına inanmıyor.

Hafta sonu CNBC ile yaptığı konuşmada, geçmiş piyasa döngülerine bakılırsa, yaklaşık üç yıl boyunca başka bir döngü olmayabileceğini söyledi. Eklemeden önce “şu anda bir ayı piyasasının erken aşamasındayız” dedi:

“Bu döngünün ardından, Bitcoin’de bir sonraki boğa piyasasını karşılamamız 2024’ün sonundan 2025’in başına kadar olmayacak.”

Bitcoin Yarılanması Hakkında

Jun, Bitcoin piyasa döngülerinin hepsinin yarılanma olaylarına yakından bağlı olduğuna inanıyor. Fiyatlar, önceki döngülerde Bitcoin yarılanmasını takip eden yılda yeni bir boğa koşusuna yükseldi. Bir sonraki yarılanma şu anda 4 Mayıs 2024’te 803 gün içinde planlanıyor. Bu nedenle, tarih tekerrür ederse, 2024’ün sonları kripto piyasası için tekrar yükseliş zamanı olabilir.

Madenciler için blok ödüllerinin yarıya indirilmesi, onu mevcut 6,25 BTC’den blok başına 3,125 BTC’ye düşürecek. Mayıs 2020’de gerçekleşen önceki yarılanmanın ardından, aynı yılın Ekim ve Kasım aylarına kadar çok az piyasa faaliyeti vardı. Aralık ortasına kadar, önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi aşılmıştı.

Bununla birlikte, mevcut piyasa döngüsü öncekilerden farklıdır, ancak daha etkili faktörler vardır ve artık kurumsal yatırımcılar ve borsada işlem gören ürünler söz konusudur. Ünlü yönetici, tahminlerde bulunmanın artık o kadar kolay olmadığını onayladı:

“Tam olarak tahmin etmek gerçekten zor çünkü piyasayı etkileyebilecek pek çok başka faktör de var. Savaş dahil jeopolitik sorunlar veya son zamanlardaki Covid gibi bir çok neden var.”

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin de ayı piyasaları hakkında konuştu ve birçok geliştiricinin başka bir kripto ayı piyasasını memnuniyetle karşılayacağını söyledi. Bu yorum, 20 Şubat’ta sona eren ETHenver etkinliğinde geldi.

“Kriptoya büyük yatırım yapanlar ve özellikle bir şeyler inşa eden insanların çoğu, ayı piyasasını memnuniyetle karşılıyor.” dedi.

Piyasadaki Düşüş

Kripto piyasası şu anda Kasım ayının ortasındaki zirvesinden yaklaşık yüzde 38 oranında aşağıda ve önceki ayı piyasaları devam ederse çok daha fazla düşebilirler. Bitcoin ‘korku ve açgözlülük’ endeksi hala 25 seviyesinde yani bu da aşırı korku anlamına geliyor. 

CoinGecko’ya göre, yazının yazıldığı sırada, çoğu büyük kripto varlık gün içinde yatay işlem görüyordu ve toplam piyasa değeri 1,72 trilyon dolar civarındaydı.

Bitcoin 38.878 dolardan ve Ethereum 2.712 dolardan işlem görüyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
1
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!