Kripto

ABD Başkanı Biden Önümüzdeki Hafta Kripto Hakkında Bir İcra Emri Verecek!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Başkanı Joe Biden’ın, devlet kurumlarını kripto para birimi endüstrisinin özelliklerini incelemeye yönlendiren bir yürütme emri çıkaracağı bildiriliyor. Liderin, göreve başladığı zamandan bu yana çok sayıda düzenleme getirdiğini göz önünde bulundurarak, dijital varlık alanında da kurallar oluşturmaya teşvik etmesi bekleniyor.

Yaklaşan direktif, merkez bankası dijital para birimlerine de odaklanacağı için önümüzdeki hafta gelecek.

Öngörüler Ne Yönde?

Yürütme emri, federal hükümetin operasyonlarını yöneten Amerika Birleşik Devletleri Başkanı tarafından imzalanmış, yazılı ve yayınlanmış bir direktiftir. Son derece önemli olmasına rağmen, Kongre’nin onu devirme yetkisine sahip olduğu için resmi bir mevzuat değildir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

15 Şubat 2022 itibariyle, Başkan Joe Biden bu tür 80 emir imzaladı. Yakın tarihli bir açıklamaya göre, bir sonraki emir kripto para birimlerine, CBDC’lere ve bunların ABD pazarındaki ilgili düzenlemelerine yönelik olacak.

Demokrat, Hazine, Eyalet, Adalet ve Ulusal Güvenlik Departmanlarından endüstri için kapsamlı bir düzenleyici çerçeve tasarlamasını talep edebilir. Bu ajanslar ayrıca paranın ve ödeme sistemlerinin geleceği hakkında bir rapor hazırlamalıdır.

Kripto savunucuları, dünyanın dijitalleştiğini, Bitcoin ve altcoin’leri merkez sahneye koyduğunu savunuyorlar. Ve bu nedenle, nakit paranın artık çok tercih edilmediğine inanıyorlar. Aynı zamanda, fiat para birimleri, artan küresel enflasyon nedeniyle yavaş yavaş değerlerini kaybediyor ve bu da kripto para birimlerini yatırımcılar için daha çekici bir seçenek haline getirebilir.

Biden’ın yürütme emri, tüketicileri, işletmeleri ve yatırımcıları korumak için önlemlere bakabilir. Özellikle, direktif şeffaflık ve geliştirilmiş Müşterini Tanı (KYC) kurallarını gerektirebilir.

Rapor ayrıca, Biden yönetiminin kripto kurallarını standartlaştırmak için diğer ülkelerle koordine edeceğini belirtti.

Pek çok kişi, ABD’li milletvekillerinin özel olarak tasarlanmış bir kripto para birimi mevzuatı mı sunacağını yoksa sektöre hisse senedi veya tahvil gibi geleneksel finansal varlıklar olarak mı davranacağını merak ediyor.

Biden’ın eski görev arkadaşları Donald Trump ve Barack Obama da iktidardayken dijital varlıklar üzerinde yönetici emirleri yayınladılar. 2018’de Trump, Venezuela’nın Petro kripto para birimini içeren ABD merkezli finansal işlemleri yasaklayan bir yönerge imzaladı.

2015 yılında Obama, yetkililerin “önemli derecede kötü niyetli siber etkin faaliyetler” ile bağlantılı dijital varlıklara el koymasına izin verdi. Ayrıca yetkililerin önceden haber vermeksizin bu tür jetonları ele geçirmesini sağladı.

ABD Başkanı Biden Önümüzdeki Hafta Kripto Hakkında Bir İcra Emri Verecek!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.