Bitcoin

Uzman Analist, Bitcoin’i Dijital Elmas Olarak Nitelendirdi! Fiyat Tahmini Yaptı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Deutsche Bank yakın tarihli bir analizinde, hisse senetleri satılmaya devam ederken Bitcoin 20.000 doların altına düştü, ancak kripto para biriminin yıl sonu rallisi için 28.000 dolara hazır olabileceğini açıkladı.

Bitcoin (BTC) piyasa değeri en yüksek seviyesinden yüzde 70’ten fazla düşüş yaşamıştır. Bankanın analistleri, token’ların bu yıl teknoloji ağırlıklı Nasdaq Composite ve S&P 500 ile daha ilişkili hale geldiğini belirtilmiştir. Analist, herkes Bitcoin’i dijital altın olarak tanımlamaktadır, ancak Deutsche Bank aslında başka bir varlığa daha çok benzediğini düşünmektedir. Biz buna “Dijital Elmas” adını verdik açıklamasında bulunmuştur. Analistler, elmaslar gibi, Bitcoin’in de doğal bir değeri olmadığını, ancak madencilik ve ticaret şirketi De Beers’in akıllı pazarlamayla algıları değiştirdiğini söylemiştir.

Kazanmaya hemen başla! Binance’den ÖMÜR BOYU %20 KOMİSYON İNDİRİMİ almak için buraya tıklayarak ücretsiz kaydınızı açın. 

Federal Rezerv ve dünyanın dört bir yanındaki merkez bankaları enflasyonun yükselişini sonlandırmak için oranları yükseltmiştir. Bu durum kriptoları kötü etkilemiştir. Bu olaylardan sonra Bitcoin, uzun zaman sonra geçen hafta iki kez 18.000 dolara altına düşüş yaşamıştır. Analistler, “Bitcoin’in bu sıkılaştırma döngüsündeki performansını, ayrı bir varlık sınıfı olarak görülme yeteneği için önemli bir test olacak” açıklamasında bulunmuştur.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Yatırımcılar, kripto piyasası için bir dibin yakın olduğunu umut etmektedir. Ayrıca Bitcoin’in hisse senedi fiyatları ile korelasyonu, aşağı yönlü olduğu kadar yukarı yönlü de çalışabilir. Deutsche Bank, S&P 500’ün 2022’nin sonuna doğru 4.750’ye geri döneceğine dair temel bir görüşe sahip olduğunu bildirmiştir. Analistler bazı senaryoları da değerlendirdi. Bu değerlendirmelere göre Bitcoin’in 2022’yi 27.000 ile 28.000 dolar arasında bitirebileceği sonucuna varılmıştır.

Analistlerin ortaklaşa yaptığı son açıklama şu şekildedir.

“Mevcut fiyattan yüzde 32’lik bir ralli olacaktır. Ancak yine de geçen Kasım’daki tüm zamanların en yüksek seviyesine yetişmesi şu an mümkün değildir.”

Uzman Analist, Bitcoin’i Dijital Elmas Olarak Nitelendirdi! Fiyat Tahmini Yaptı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.