Uzman Yatırımcı Bu Altcoin’e Çöp Dedi!

XRP
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırımcı Peter Brandt, Ripple kurucu ortağı Jed McCaleb’in satışlarıyla ilgili bir tweet’e yanıt olarak XRP kripto para birimini “çöp” olarak nitelendirdi. Kıdemli grafik uzmanı, “Çöpün bile bir insanı milyarder yapabileceğini göstermeye gidiyor” diye tweet attı.

Ripple, Jed McCaleb’in sekiz yıllık bir satış çılgınlığının ardından XRP varlıklarını tasfiye ettiğini resmen doğruladı. Kurucu ortak, token’larını 708 BTC’ye satarak tahmini 3,09 milyar dolar kazandı. Kurucu ortak ayrıca Ripple’daki (şirket) hissesini de tasfiye etti.

Forbes tarafından sağlanan verilere göre McCaleb’in net değerinin 2,1 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor. Ripple ile arasının açılmasının ardından, şu anda feshedilmiş olan Mt. Gox excahgne’yi yaratan erken blok zinciri öncüsü, başka bir başarılı kripto para projesi olan Stellar’ı başlatmaya devam etti.

Brandt, XRP kripto para biriminin kayıt dışı bir menkul kıymet olduğunu defalarca söyledi. Bununla birlikte Brandt, tartışmalı kripto para birimini çevreleyen düzenleyici belirsizliğe rağmen kripto para birimine “doğru koşullar altında” sahip olmaya hala açık olduğunu söyledi.

Uzman yatırımcı ayrıca 2020’de kripto para birimini bir “aldatmaca” olarak nitelendirdi ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Ripple’a dava açacağını tahmin etti.

Brandt ayrıca diğer altcoin‘leri de eleştirdi. Haziran 2020’de yatırımcı, Chainlink’in (LINK), XRP’nin sahte olduğunu fark eden yatırımcılar arasında popüler hale geldiğini söyledi.

XRP, diğer büyük kripto para birimlerinin altında performans göstererek rekor zirvesinden yüzde 89,49 kadar düştü.

Uzman Yatırımcı Bu Altcoin’e Çöp Dedi!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.