XRP

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

XRP Fiyatını Zirveye Taşıyacak 2 Önemli Yükseliş Faktörü l İbrahim COŞAR

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

XRP önemli hamle yapmak için hazırlanıyor olabilir. İki yükseliş faktörü, XRP fiyatını yeni zirvelere taşıyabilir.

Altıncı en büyük kripto para birimi olan XRP, teknik ve temel faktörlere göre büyük bir hareketin eşiğinde olabilir.

Bu yazıyı yazdığım sırada, XRP son 24 saatte yüzde 2,55 artışla 0,37 dolardan işlem görüyor. XRP, ilk 10’daki kripto para birimlerinin çoğuna kıyasla günlük ve haftalık kazançlarda sönük kaldı.

Örnek vermek gerekirse Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) son yedi günde yüzde 34,91 ve yüzde 24,13 artarken, XRP ise haftalık sadece yüzde 4,03 arttı.

İşte XRP fiyatı için olası ve izlenmesi gereken pozitif tetikleyiciler ve önemli faktörler:

XRP’de teknik tetikleyiciler

Kısa vadeli alım satım sinyalleri sağlayan RSI, XRP fiyatının şu anda bir yol ayrımında olduğunu gösteriyor.

wq7otRyG
XRP/USDT Günlük Grafik. Kaynak: TradingView

Günlük RSI, nötr 50 seviyesinin biraz üzerinde, bu da boğalar ve ayılar arasında bir denge olduğunu gösteriyor. Ya boğalar ya da ayılar artık bu mücadelenin merkezindeki konumlarından vazgeçmeli.

XRP, 20 Şubat’tan bu yana fiyatını engelleyen günlük MA 200 olan 0,3990 dolar seviyesinde önemli bir engelle karşı karşıya. Bu seviye kritik bir direnç seviyesi.

İlginizi Çekebilir: Binance Türkiye Topluluğuna Özel 1.000 Dolar Değerinde COCOS Çekilişi

Bu kilit engelin üzerinde sağlam bir hareket, XRP’yi 0,4330 dolara ve hatta 0,50 dolara kadar yükseltebilir. Bununla birlikte, 0,3990 dolar direncini kıramazsa, önemli bir hareketten önce XRP fiyatı yatay olarak destek-direnç arası trade fırsatı sunabilir.

Öte yandan, olası düşüşleri önlemek için güncel destek 0,3550 dolar aralığında artıyor gibi görünüyor. 0,3473 dolar seviyesi ise bu senaryo da muhtemel stop seviyesi olarak kullanılabilir.

XRP’de temel tetikleyiciler

XRP doğrulayıcı web sitesi tarafından yayınlanan verilere göre, günlük olarak oluşturulan yeni XRPL hesaplarının sayısında güzel bir artış görünüyor. 13 Mart’ta toplam 2.078 yeni XRPL adresi oluşturuldu ve bu, Ocak başından bu yana en büyük artış olmaya hala devam ediyor.

Screenshot 1

Kasım 2022’de, FTX’in çöküşünden kısa bir süre sonra, XRPL 12 ay içinde oluşturulan en yüksek sayıda yeni hesabı gördü. Tüm bunlar, XRP ve XRP Ledger’a olan ilginin arttığını gösteriyor.

Ayrıca burada hatırlatmak istediğim bir diğer husus ise XRP topluluğu, tahminlere göre 2023’ün ilk yarısında gerçekleşebilecek olan Ripple davasının olumlu bir şekilde çözüleceği konusunda da iyimser. Bu beklentilerde XRP fiyatına olumlu etki edecektir.

XRP Fiyatını Zirveye Taşıyacak 2 Önemli Yükseliş Faktörü l İbrahim COŞAR
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!