Altcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

XRP’nin Rakibi Olan Bu Altcoin, Daha İyi Performans Gösterebilir!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para kanalı Coin Bureau, XRP’nin rakibi olan bu altcoin’in 2021’deki cansız performansının ardından gelecek yıl için düşüncelerini paylaştı.

YouTube’da 1,78 milyon aboneye sahip olan ve Guy takma adıyla tanınan analist, paylaştığı yeni bir videoda, Stellar’ın (XLM) bu yıl fiyat olarak iki katına çıkmış olmasına rağmen, diğer altcoin’lere kıyasla daha düşük kaldığını söyledi.

Guy’a göre, özellikle Stellar ağının geliştirilmesi ve büyümesine adanmış kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Stellar Development Foundation’dan (SDF) satış baskısı gelmesinden kaynaklı olarak düşük fiyat performansı gerçekleştirmiş olabilir.

“Vakıf, başlangıcında sadece 3 milyon dolar aldı. Bildiğim kadarıyla, o zamandan beri herhangi bir ek fon almadı. Bu, vakfın masraflarını ödemek ve Stellar’ın ekosisteminin genişlemesini finanse etmek için XLM satışlarına güvendiği anlamına geliyor ve bu da bir spekülasyon değil. Vakfın XLM harcamaları, yetki sayfasında net bir şekilde detaylandırılmıştır ve şeffaflığı için onu alkışlıyorum.

En son rakamlar, vakfın şimdiye kadar 30 milyar XLM’sinin 5 milyardan fazlasını harcadığını ve geri dönüş makinesinin bu XLM’nin yaklaşık 3 milyarının geçen yıl boyunca harcandığını ortaya koyuyor.

Dahası, yetki notlarının sonundaki bir paragraf, ‘Bu çerçeveyi Kasım 2019’da ilk duyurduğumuzda söylediğimiz gibi, bu Lümen’lerin çoğunu 10 yıl içinde, ideal olarak daha erken bir zamanda kullanmayı veya dağıtmayı planlıyoruz.’ Başka bir deyişle, satış baskısı yakın zamanda durmayacak.”

Guy ayrıca, sürekli gelen bu satış baskısından ayrı olarak XLM’ye çok fazla talep gelmediğini de belirtti. Ünlü analiste göre XLM, Ripple’ın yaşadığı gibi Stellar’ın da düzenleyiciler ile sorunlar yaşamasından korktuğu için talep konusunda sorun yaşıyor.

Ancak Guy, XLM’nin 3 Ocak 2018 yılında 0,87’lik bir ATH seviyesine dönmesinin mümkün olduğunu ve bunun da SDF’nin MoneyGram ile ortaklığından elde edilen olumlu sonuçlara bağlı olduğunu söyledi.

Ekim ayında MoneyGram, Stellar blok zincirini kendi ağına entegre ederek Stellar ağından USD Coin (USDC) kullanan tüketiciler için yerel para birimi cinsinden nakit finansman ve ödemeler sağladığını duyurmuştu.

“Stellar Development Foundation’ın ortaklık yaptığı kurumlar sayesinde XLM’ye talep geliyor ancak perakende yatırımcılar tarafından gerekli desteği alamıyor. Bu duruma iyi tarafından bakarsak, XLM’nin 2022’de güzel performans sergileyeceği ve MoneyGram ortaklığı vaatlerini yerine getirirse XLM’nin 2018’in başlarındaki yüksek seviyelerini yeniden test edeceğini düşünüyorum. Stellar ayrıca hem perakende hem de kurumsal ilgiyi çekme konusunda sıkıntı yaşamıyor.”

XRP’nin Rakibi Olan Bu Altcoin, Daha İyi Performans Gösterebilir!

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!