XRP

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

XRP’yi Gelecek Günlerde Neler Bekliyor? Yüzde 30’dan Fazla Arttı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

XRP’nin devam eden yukarı yönlü hareketi, fiyatı yüzde 65’lik bir fiyat çöküşünü tetikleme geçmişi olan bir direnç seviyesini test ettiğinden, tükenme riski taşıyor.

XRP Fiyatı Artış Yaşadı!

XRP’nin fiyatı Ocak 2021’den bu yana en düşük seviyesi olan 0,28 dolardan toparlandıktan dört gün sonra 24 Haziran’da 0,36 dolara yükselerek yaklaşık yüzde 30 arttı.

Kripto varlığın geri çekilme rallisi, aşağıdaki tabloda gösterilen “kupa ve tutamak” modeline göre 0,41 dolara kadar çıkabilir.

Kaynak: TradingView
XRP'yi Gelecek Günlerde Neler Bekliyor? Yüzde 30'dan Fazla Arttı! 1

İlginç bir şekilde, göstergenin kar hedefi, XRP’nin 50 günlük üstel hareketli ortalaması (50 günlük EMA; kırmızı dalga) ile aynı.

Kaynak: TradingView
XRP'yi Gelecek Günlerde Neler Bekliyor? Yüzde 30'dan Fazla Arttı! 2

Büyük Direnç Engeli

Kıdemli analist Thomas Bulkowski’ye göre, kupa ve tutamak yukarı dönüş düzeni, yüzde 61’lik bir başarı oranıyla kâr hedefini karşılama eğiliminde görünüyor.

Ancak, 200-4H üstel hareketli ortalamasının (EMA) sunduğu çelişkili bir teknik sinyal nedeniyle XRP’nin durumu yüzde 39 başarısızlık spektrumuna düşüyor gibi görünüyor.

XRP’nin 200-4H EMA’sı (aşağıdaki tablodaki mavi dalga) daha önce güçlü bir dağıtım sinyali olarak hizmet etmişti. Özellikle Nisan 2022’de kripto varlık, söz konusu dalga direncini defalarca kırmaya çalıştı, ancak her denemede reddedildi; bunların ardından yüzde 65 düşüşle 0,28 dolara düşmüştü.

Kaynak: TradingView
XRP'yi Gelecek Günlerde Neler Bekliyor? Yüzde 30'dan Fazla Arttı! 3

XRP, 23 Haziran’da 200-4H EMA’yı direnç olarak yeniden test ettikten sonra devam eden kupa ve tutamak kırılması yarıda kaldı. Şimdi, XRP, Nisan’dan sonra yaşanan olaya benzer bir fiyat düşüşünü riske atarken, daha fazla önyargı onayını bekliyor.

XRP’nin şu anda 70’in üzerinde olan aşırı alım göreli güç endeksi (RSI), geçici bir fiyat düzeltmesi olasılığını da artırıyor.

XRP’nin Teknik Oluşumları

XRP’nin daha kısa zaman aralığı grafiğindeki aşağı yönlü senaryo, daha uzun zaman aralığı grafiğindeki dev düşüş kurulumlarıyla aynı doğrultuda geliyor.

Ayrıca, XRP Mayıs ayı başlarında “azalan üçgen” yapısından çıktıktan sonra bir kırılma aşamasına girdi.

Yatırımcılar için önemli noktaya gelecek olursak, XRP için bu yılın Temmuz ayı sonuna kadar yüzde 50 fiyat düşüşü daha gerçekleşebilir.

https://twitter.com/whale_alert/status/1540008406387494912?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1540008406387494912%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2Fxrp-price-rally-stalls-near-key-level-that-last-time-triggered-a-65-crash

Federal Rezerv (FED)’in şahin politikasının yol açtığı makro riskler, XRP’nin düşüş eğilimini daha da güçlendiriyor. XRP/USD çifti, 2022’de daha riskli varlıklarla birlikte tipik olarak daha düşük işlem gördü ve Nasdaq ile 24 Haziran itibarıyla 0,90’da bir korelasyon katsayısı bulunuyor.

Bununla birlikte, devam eden geri çekilme daha da devam ederse, XRP bu yılın sonuna kadar 0,91 dolara geri dönebilir. İlginç bir şekilde, söz konusu kripto varlık, aşağıda gösterildiği gibi uzun vadeli artan trend çizgisi desteğini test ettikten sonra sıçradı.

XRP’yi Gelecek Günlerde Neler Bekliyor? Yüzde 30’dan Fazla Arttı!
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!