BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
$42,917.20
-5.81%
$3,012.49
-5.52%
$0.95
-3.83%
$161.13
-3.61%
$23.69
-8.25%
$366.85
-6.23%
$5.31
-8.74%
$4.23
-8.76%
$41.60
-6.97%
$42,918.00
-5.81%
$3,012.45
-5.52%
$0.95
-3.83%
$161.13
-3.61%
$1.00
-0.01%
$1,106.50
-5.52%
$232.09
-8.47%
$49.54
-6.04%
$119.09
-5.86%

Yanlış Adrese Kripto Para Gönderdim, Nasıl İptal Ederim?

Birçok yatırımcı, kripto para gönderimi yaparken adresi yanlış yazabilir ve farklı bir hesaba kripto para gönderimi sağlayabilir. Bu durumda yatırımcılar, yanlış adrese kripto para gönderdim, nasıl iptal ederim? Sorusunu yöneltebilirler.

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Öncelikle yatırımcılar, yanlış adrese kripto para gönderimi sağladıkları zaman hesabın geçerli olup olmaması oldukça önemlidir. Eğer kişiler geçerli olmayan bir hesaba kripto para gönderimi sağlamış ise işlem gerçekleşmeyecektir.

Gönderilen para yeniden hesaba iade olur. Ancak kişilerin gönderdiği adres geçerli ise bu işlem geri alınamaz. Teknik olarak yanlış adrese gönderilen kripto paranın geri alınması mümkün değildir. Eğer kripto para gönderimi Ripple (XRP), Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi kripto paralar ile gerçekleşmiş ise bir çözüm sağlamak mümkündür.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

Yanlış Bitcoin Cash Adresine Kripto Para Göndermek

Yanlış adrese kripto para göndermek birçok kişinin başına gelebilecek bir sorundur. Özellikle aktif olarak kripto para kullanan kişiler bu yanlışlığa oldukça fazla düşebilirler.

Yatırımcı bu durumda hangi borsayı kullanıyor ise o platform ile iletişim sağlamalıdır. Mobil cüzdan ile bu kripto para kullanılıyor ise özel anahtar herhangi bir Bitcoin cüzdanında import edilmelidir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Coinzilla Banner (728x90)

Yanlış Adrese Kripto Para Gönderdim, Nasıl İptal Ederim?
Yanlış Adrese Kripto Para Gönderdim, Nasıl İptal Ederim?

Yanlış Adrese Bitcoin Havale Etmek

Yatırımcı, eğer yanlış adrese Bitcoin havale ederlerse bu durumun sistem üzerinden çözülmesi mümkün değildir. Çünkü yapılan bir işlem geri alınamaz ve kişilerin ödeme işlemi başarı ile tamamlanmış olur. Ancak yanlış adrese kripto para gönderilmesi sonucu hesap sahibi ile iletişim kurulabilir.

500’den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen ücretsiz kayıt olabilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz.

Özellikle gönderilen adres herhangi bir borsaya dahil ise ödemeyi geri almak daha kolaydır. Borsa ile iletişim kurulur ve kişiler ödemelerini geri alabilirler. Fakat adres kişisel ise bu kişiye ulaşmak oldukça güçtür, bu nedenle kişilerin dikkatli bir şekilde ödeme işlemi sağlaması gereklidir.

Binance Türkiye açıldı, artık banka hesabımızdan doğrudan TL yatırıp, TL çekebilir ve TL ile kripto para al-sat yapabiliriz. Buradan Binance Türkiye’ye yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen ücretsiz kayıt olabilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz.

Ethereum (ETH) Adresine Bitcoin (BTC) Göndermek

Ethereum (ETH) adresine Bitcoin gönderimi sağlamak sistemsel olarak mümkün değildir. Bu nedenle kişilerin yaptığı bu yanlışlık hesaplarına yansımayacaktır. Ancak kişiler hesaplarında düşüş görebilir ve yanlışlıkla gönderim sağladıklarına inanabilirler. Böyle bir durumda borsa ile iletişime geçilmeli ve gerçekleşmeyen işlemin ödemesinin hesaba geri tanımlanması istenmelidir.

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.