Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Yatırım Analisti, 2022 Bitcoin Tahmini Yaptı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yatırım analisti ve Bitcoin boğası Anthony Pompliano, 2022’deki yüksek faiz oranlarının BTC’nin fiyatı üzerinde başlangıçta birçok analistin varsaydığından farklı bir etkisi olabileceğini söylüyor.

Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Pompliano, CNBC’ye verdiği yeni bir röportajda BTC’nin potansiyel olarak şaşırtıcı bir göstergeyle ilişkilendirilebileceğini söyledi.

Bu, Bitcoin’in fiyat hareketinin, ters yönde hareket etmek yerine, 10 yıllık Hazine getirisi ile bir şekilde paralel olduğu fikridir.

“Şu anda izlediğim diğer şey Bitcoin fiyatının ABD’nin 10 yıllık hazine getirisi ile ilişkili olduğudur ve henüz yeterli veriye sahip olduğumuzu düşünmüyorum, ancak son birkaç haftadır, Bitcoin fiyatının gerçekten takip ettiği fikrinden bahseden birkaç analist gördüm.”

Yatırımcılar, yatırımcı duyarlılığını ve risk iştahını ölçmek için 10 yıllık Hazine getirisinin performansını takip ediyor.

Yükselen bir getiri, yatırımcıların daha yüksek getiri sağlayan riskli varlıkları tercih etmesi nedeniyle piyasa güvenini gösterir. Öte yandan, düşen bir getiri, yatırımcılar sermayelerini korumak için Hazine bonolarına kaçarken piyasanın dikkatli olduğunu gösterir.

Fed yetkilileri geçtiğimiz günlerde enflasyonla mücadele amacıyla varlık alımlarını azaltmayı ve gelecek yıl faiz oranlarını artırmayı planladıklarını belirttiler.

Pompliano, 10 yıllık Hazine getirisi ile Bitcoin arasındaki korelasyon doğruysa, böyle bir politikanın Bitcoin için yükseliş anlamına geleceğini söyledi.

“Ancak Bitcoin gerçekten 10 Yıllık Hazine Getirisi ile paralel gidecekse, çılgın bir şekilde, faiz oranlarını yükseltmek Bitcoin için yükseliş olabilir. Ancak yine de daha fazla veriye ihtiyacımız olduğunu da unutmamamız lazım.”

Pompliano, geçmişteki bazı tahminlerinin gerçekleşmediğine dikkat çekiyor. 2019’da, Bitcoin’in 2021’in sonunda 100.000 dolara ulaşacağını tahmin etmişti.

Yatırım analisti, Wall Street devlerinin, trendde yer almak istemeseler bile Bitcoin stratejilerini düşünmeye zorlandıklarını söyleyerek altını çizdi.

Ancak, Bitcoin’in fiyatı tamamen farklı bir hikaye. Pompliano, lider kripto para biriminin bir sonraki adımda ne olacağını tahmin etmeyi tam olarak kolaylaştırmadığını da itiraf etmiş oldu.

“Yine de izlediğim şeylerden biri, her ayın zaman çerçevesinin kapalı olabileceği. Aslında, daha önce gördüğümüz 18 aylık boğa piyasalarından ziyade, şimdi daha uzun boğa piyasaları görüyor olabiliriz.”

Yatırım Analisti, 2022 Bitcoin Tahmini Yaptı!

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!