2022’de Fırlayabilecek 3 Altcoin!

Altcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altcoin’ler, 2022’de Bitcoin’den daha iyi performans gösterdi. Fantom gibi bazı kripto paralar yüzde 10.000’den fazla arttı. Sizin için 2022’de başarılı olabilecek üç altcoin belirledik.

Kripto para birimleri ana akım haline geldiğinden altcoin’ler 2021’de başarılı oldu. Bitcoin fiyatı 2021’de yüzde 150’den daha az artarken, Terra, Solana ve Shiba Inu gibi çoğu altcoin yüzde 1.000’den fazla arttı. Bu eğilimin 2022’de devam etme ihtimali var. İşte 2022’de izlenmesi gereken üç önemli altcoin:

Avalanche (AVAX)

Avalanche, Ethereum’a alternatif olarak inşa edilmiş nispeten yeni bir blok zinciri projesidir. Genellikle Ethereum ve diğer iş kanıtı (PoW) ağlarından daha hızlı olan bir hisse kanıtı (PoS) platformudur.

AVAX, son birkaç yılda güçlü bir büyüme kaydetti. Uygulamalarının toplam değeri (TVL) 11,7 milyar doları aşan favori bir merkezi olmayan finans (DeFi) platformu haline geldi. Bu, Ethereum, Terra ve Binance Smart Chain’den (BSC) sonra dünyanın dördüncü en büyük platformu olmasını sağlıyor.

Avalanche’da yerleşik en büyük DeFi platformlarından bazıları Aave, Benqi, Curve ve Trader Joe’dur. En büyük uygulamalarından beşinin TVL’si 1 milyar dolardan fazladır.

Yatırımcılar ekosistemin büyümesinden mutlu olurken, AVAX fiyatı 2021’de neredeyse yüzde 3.000 arttı. Daha fazla insan teknolojiyi benimsedikçe AVAX fiyatının 2022’de artmaya devam etmesi ihtimali var.

Cosmos (ATOM)

Cosmos, Blok Zincirler Arası İletişim (IBC) protokolü ile tanınan popüler bir blok zinciri projesidir. Bu protokol, genellikle blok zinciri projelerinin iletişimini köprülemeye yardımcı olur.

Bugün Cosmos ekosisteminde 260’tan fazla uygulama vardır. Bu ağların yönetimi altında 170 milyar dolardan fazla da dijital varlık mevcut durumdadır. Cosmos ekosistemindeki en popüler platformlardan bazıları Binance Coin, KuCoin Token ve Terra’dır.

Cosmos fiyatı 2021’de yüzde 700’den fazla arttı ve daha fazla geliştirici platformu benimsedikçe 2022’de büyümeye devam etme olasılığı var.

Fantom (FTM)

Fantom, son birkaç ayda nispeten popüler hale gelen bir başka Ethereum rakibidir. Toplam değeri 6,6 milyar dolardan fazla kilitli (TVL) ve 100’den fazla merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamasına sahip bir platformdur. Platformdaki en iyi bilinen uygulamalardan bazıları, her biri 1 milyar dolardan fazla TVL’ye sahip olan Multichain, Tomb Finance, SpokySwap ve Geist Finance’tır.

Fantom fiyatı, Ethereum rakiplerine olan talep artmaya devam ettikçe 2021’de yüzde 15.000’den fazla arttı. Daha fazla yatırımcı ve geliştirici ağı kullandıkça, altcoin’in fiyatı muhtemelen 2022’de yeni zirvelere çıkacak.

2
be_endim
Beğendim
1
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
1
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!