Hecoin

Yine Bir Dolandırıcılık Vakası Yaşandı! Bu Sefer Hedef Türkiye’deki Yatırımcılar Oldu!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son zamanlarda popüler hale gelen yatırım araçlarından birisi olan kripto para sektöründe, Türkiye’de gerçekleşen bir dolandırıcılık vakası yaşandı.

Kripto paralar ile ilgilenen kullanıcılar yatırımlarını Hecoin yüzünden kaybetti.

Yavuz Burul isimli bir kişinin adına kayıtlı olan şirket üzerinden işlem gören Hecoin’in yatırımcıları mağdur ettiği sosyal medya kullanıcılarının yorumları üzerine anlaşıldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Yine Bir Dolandırıcılık Vakası Yaşandı!

Hızla 400 dolar seviyelerine yükseliş gerçekleştiren Hecoin, aniden 2 dolar seviyesine düşerek yüzlerce yatırımcının fonlarını kaybetmesine neden oldu.

Şirket yetkilileri Hecoin’in tanıtımını internet siteleri üzerinden yaptı. Firma ayrıca, kendilerine ait bir mobil uygulama da geliştirdi ve ilk ön satışlarını buradan gerçekleştirdi.

Bu Sefer Hedef Türkiye’deki Yatırımcılar Oldu!

Hecoin şirketi, iddiaya göre sosyal medyada faaliyet gösteren kripto para fenomenlerine de reklam yaptırarak güven kazandı. Hecoin şirketi, fenomenler aracılığıyla binlerce yatırımcıya ulaştı ve ön satışında 20 bin aktif üyeye hizmet verdiği söyleniyor. Ayrıca bu ön satıştan şirket, binlerce dolar kazandı. Yoğun ilgiyle karşılaşıldı ve arz talep dengesi sebebiyle Hecoin’in fiyatı 400 dolar seviyelerine yükseldi. Ayrıca Hecoin ekibi, yapmış olduğu bütün reklamlarda kendilerini yabancı şirketmiş gibi tanıttılar.

Yatırımcıları “Rug Pull” Kurbanı Oldu

Alım satım yapabilmek için Hecoin’in kendi uygulamasını kullanmak zorunda olan yatırımcılar, bu olaylar yaşanmadan önceki hafta uygulamada sorunlar yaşamaya başladıklarını bildirmişlerdi. Özellikle de para çekme işlemleri yavaşladı.

Olayın yaşandığı gün ise saniyeler içinde Hecoin fiyatı 400 dolardan 2 dolara geriledi. Rug Pull kurbanı olan yatırımcılar olayın ardından Twitter’da paylaşımlarda bulundular ve hatta trendlere girecek kadar yoğun bir tweet paylaşımı yapıldı.

Ardından sabaha karşı Hecoin’in mobil uygulamaları da kapandığı için kullanıcılar işlem yapamaz duruma geldi. Son olarak da şirket, Amerika merkezli olan Twitter hesaplarını da kapattı. Ancak Twitter’da Hecoin’in ateşi sönmedi, yatırımcılar bu scamcoin’in reklamını yapan kripto para fenomenlerine de tepkilerini gösterdiler.

İddialara göre binlerce dolar buhar oldu.

Yine Bir Dolandırıcılık Vakası Yaşandı! Bu Sefer Hedef Türkiye’deki Yatırımcılar Oldu!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.