Zcash Topluluğu Yeni Madencilik Ödül Dağıtım Planını Onayladı

zcash
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çok yakın bir zamanda yapılan ankette, 2020 yılının Kasım ayında yürürlüğe girecek olan Zcash madencilik ödül değişiklikleri için topluluğun desteği alındı.

28 Ocak’ta Zcash projesinin destekçilerinden biri olan Electric Coin Company yani ECC bir blog yazısı yayınladı. Zcash madenciliği 2016 yılında dört yıl boyunca tahsis edilecek bir “Kurucu Ödülü” ile başlatılmıştı. Tüm Zcash madencilik ödüllerinin yüzde 80’i madencilere, yaklaşık yüzde 15’i yatırımcı ve kurucuları içeren bir gruba tahsis edildi ve yaklaşık yüzde 5’i temel destek işlevlerini finanse etmek için ECC’ye sunulmuştu.

“Kurucu Ödülü” Kasım 2020’de sona eriyor. Yatırımcılara ve kuruculara daha fazla fon tahsis edilmemesi gerektiği konusunda kesin bir anlaşma olmasa da, gelecekteki Zcash destek ve gelişiminin nasıl yeterince finanse edilmesi ve yeni üçüncü taraflara daha kapsayıcı olması gerektiği konusunda akıllarda soru işareti vardı.

Zcash hakkında topluluk kararı

Zcash Vakfı anketinde, topluluk madencilik ödüllerinin yüzde 20’si ile yeni bir kalkınma fonu oluşturmaya oy verirken, madenciler 1046400 bloğundan itibaren yüzde 80’i aldılar. Zcash Vakfı ile onaylanan yeni anlaşma, Kasım 2020’de uygulanacak, toplam blok ödülleri blok başına ZEC’nin yarısına düşeceği zaman, planlanan ilk Zcash yarıya inmesi ile çakışır.

Zcash

Geliştirme fonu ECC’ye madencilik ödüllerinin yüzde 7’si, Zcash Vakfı’na madencilik ödülünün yüzde 5’i ve üçüncü taraf Zcash çabalarını desteklemek için kullanılacak ek bir fona madencilik ödüllerinin yüzde 8’i dağıtılacak. Hibe katılımcıları, Zcash ile ilgili çabaları daha fazla daha fazla merkezsizleştirecek kalkınma fonlarının en büyük kısmını alacaktır. Her katılımcının resmi hesap verebilirlik ve raporlama gereklilikleri için de yeni şartlar getirilmiştir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!