Air Drop Nedir? Katılım Koşulları Nelerdir?
Air Drop Nedir? Katılım Koşulları Nelerdir?

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Airdrop Nedir? Katılım Koşulları Nelerdir?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Airdrop Nedir? Katılım Koşulları Nelerdir? Kripto para borsalarına henüz girmemiş veya girdiği halde kendini daha çok tanıtmak isteyen projeler, kullanıcılarına sosyal medya üzerinden reklamlarını yaptırarak hediye coinler verirler. Bu tür ücretsiz olarak coin kazanma olayına Airdrop denir. Airdrop nedir? Para kazanılır mı? Airdrop ile kripto para borsasındaki coinin bir kısmı dağıtılır bu sayede borsaya kayıtlı kullanıcı sayısı artar.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz.

Airdrop Nedir?

Bu kampanyalarda kripto para şirketleri potansiyel kripto para kullanıcılarına kendi reklamlarını yaptırmaktadırlar. Böylelikle hem reklamlarını yapmış olurlar hem de potansiyel yatırımcılarına seslerini duyurmuş olurlar. Airdrop kampanyalarına katılmak kolay ve kısa sürelidir. Genellikle 1–2 dakika İçinde kampanyaya katılım sağlarsınız.

Kampanyalara katılım sağlamak için genellikle üç yol kullanılır. Kampanyalara Telegram üzerinden botlar aracılığıyla, doldurulacak formlar veya siteye kayıt yöntemiyle basit görevleri yaparak katılım sağlayabilirsiniz. Bu kampanyalarda ödül hemen hesabınıza geçmez.

Genellikle kampanya süresi bitiminde dağıtımlar olur veya tokenların çekilme süresini beklemeniz gerekmektedir. Zaten bu tür kampanyaların genellikle borsalarda işlem görmediğini bildiğimizden tokenları cüzdanımıza çeksek dahi nakit paraya çevirmek için borsalara girmesini beklemek durumundayız. Airdroplar geleceğe yatırımdır.

Kısa vadede kazandıran Airdroplar da tabi ki vardır. Onun için sağlam olan her Airdropa katılmanız doğru olacaktır. Airdrop nedir? Kazandırır mı? Birçok analist uzun vadede kripto para piyasasının çok ciddi kazandıracağını düşünüyor.

Airdroplar ile hiçbir yatırım yapmadan sadece 1–2 dakikanızı ayırarak bu kampanyalara katılıp ücretsiz olarak geleceğe yatırım yapmış olursunuz. Geçmişte bazı Airdrop çok ciddi kazançlar sağladı. Kimsenin tahmin bile edemediği şekilde basitçe katıldığınız bir Airdroptan 3000 dolar kazanabileceğiniz gibi daha küçük kazançlar da kazanabilirsiniz.

Ancak burada dikkat edilmesi gereken konu Airdropun güvenilir hesap olup olmadığıdır. Güvenilir olmayan Airdroplara katılmanın en büyük riski virüse maruz kalmak, cüzdan şifrenizin çalınması veya dolandırılmakla sonuçlanabilir. Sadece güvendiğiniz kaynaklardan gelen araştırılmış Airdroplara katılırsanız riski minimuma indirmiş olursunuz.

Airdrop Nedir? Katılım Koşulları Nelerdir?

1- Öncelikle mutlaka en az 1 adet Telegram ve Twitter hesabına sahip olmamız gerekiyor. Hemen hemen tüm Airdroplar Telegram ve Twitter hesaplarını takip etmeyi zorunlu görev olarak sunuyorlar. Airdroplara katılım oldukça kolaydır. Yapılması gereken görevler genel olarak Telegram grubuna veya kanalına katılım, Twitter hesabını takip ve sabit mesajı retweet etmektir. Ayrıca Facebook, Instagram, Linkedin gibi hesap takibi, web sitesi üye olma gibi basit görevler yaparak Airdroplara katılım sağlayabilirsiniz. Facebook, Linkedin, Reddit, Youtube, Instagram, Discord gibi sosyal medya hesaplarınızın da olması Airdroplara katılım açışından kolaylık ve avantaj sağlayacaktır.

2- Mutlaka 1 adet kripto para cüzdanınızın olması gerekir. Hiçbir Airdropa borsa adresi verilmez. Kişisel cüzdanınızın olması zorunludur.

3- Airdropa katıldıktan sonra cüzdanınıza coinin gelmesini bekliyorsunuz. O tokenlar cüzdanınıza geldikten sonra borsada ise borsaya gönderip bozdurabilirsiniz ya da Bitcoin’e çevirebilirsiniz. Ayrıca yükselmesi için satmadan bekletip elinizde tutabilirsiniz. Buradaki en önemli nokta coin cüzdanınıza geldikten sonra borsaya henüz girmemişse, tokenin borsaya girmesini beklemelisiniz.

Airdrop Nedir? Katılım Koşulları Nelerdir?