ALPACA

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Alpaca Finance (ALPACA) Nedir? ALPACA Nasıl Satın Alınır?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Alpaca Finance (ALPACA) Nedir?

Alpaca Finance, kaldıraçlı verim çiftçiliği sağlayan Binance Akıllı Zincir (BSC) üzerinde kurulu bir kredi protokolüdür. Platform, kullanıcıların kripto varlıklarından istikrarlı getiriler elde etmelerine yardımcı olur ve kaldıraçlı verim çiftçiliği için borçlulara yetersiz teminatlı krediler sunar.

ALPACA Kullanım Alanları Nelerdir?

ALPACA, platformun yerel kripto para birimidir.

Stake

Kullanıcılar, faiz getiren ALPACA (ibALPACA) için ALPACA token’larını stake edebilirler. Ek olarak, kullanıcılar diğer proje token’larında ödenen stake ödüllerini kazanmak için ibALPACA’larını Grazing Range’de daha fazla stake edebilirler.

Performans ücreti paylaşımı

Birkaç mekanizma, platform performans ücretlerinin dağıtılmasına ve ALPACA’nın deflasyonist bir token olmasına yardımcı olur. Verim çiftçiliği kasalarındaki performans ücretleri, ALPACA borç veren mevduat sahiplerine dağıtılır ve faizinin bir kısmı ALPACA token’ının geri satın alma ve yakma mekanizmasına gider.

Yönetişim

ALPACA token sahipleri, iyileştirme önerileri oluşturabilecek ve platform yönetişim konularında oy kullanabilirler.

Özel NFT erişimi

Platform, NFT’leri entegre etmeyi ve ALPACA token sahiplerine ve NFT sahiplerine erişim sağlamayı amaçlamaktadır. Bu, Alpaca Finance ürünleri gibi özel gerçek dünya ürünlerini içerebilir.

İlginizi Çekebilir: Chiliz Token (CHZ) Nedir? CHZ Nasıl Satın Alınır?

ALPACA Ana Bileşenleri

Kasa stratejileri

Alpaca Finance, mevduat sahipleri için mümkün olan en yüksek getiriyi elde etmek için kasa stratejileri uygular. Kasa stratejilerinin bazı özellikleri arasında esnek mevduat, otomatik stake ve sürekli otomatik birleştirme bulunur.

Faiz taşıyan token’lar (ibTokens)

Kullanıcılar, platformun ödünç verme havuzlarına varlık yatırabilir ve karşılığında Faiz Getiren Token’lar (ibTokens) alabilirler. ibTokens, kullanıcının mevduatını ve kazanılan faizi takip etmeye yardımcı olur. Bakiye, borç verme havuzundaki payla orantılıdır ve her blokta faizi tahakkuk eder.

Otlatma aralığı

Kullanıcılar, diğer projelerden gelen ek stake ödülleri kazanmak için ayrıca Faiz Getiren Alpaka’yı (ibALPACA) otlatma aralığına (Graze Range) yatırabilir.

Oracle guard

Kullanıcıları Oracle saldırılarından koruyan bir platform mekanizmasıdır. Tasfiyelerin devre dışı bırakılması, pozisyonların açılması, kapatılması ve teminat eklenmesi sırasında kullanıcıları kötü fiyatlarla işlem yapmaktan ve zarar etmekten korumak için Oracle guard, koruma moduna girer.

Alpaca Finance, ön satışı olmayan, yatırımcısı olmayan ve ön madenciliksiz, adil bir lansman projesidir. Dağıtılan token’ların yüzde 8,7’si proje geliştirme ve ekip genişletmelerini finanse etmeye ayrılmıştır.

Alpaca Finance (ALPACA) Nasıl Satın Alınır?

ALPACA satın almak çok kolay bir işlemdir. Sadece birkaç adımda sizlerde ALPACA’ya sahip olabilirsiniz.

Alpaca Finance satın almak için en yüksek hacimli kripto para borsası olan Binance’den hesap açmanız gerekiyor. Buraya tıklayarak Binance borsasında hesap açabilirsiniz. Hesabınızı açtıktan sonra ALPACA/USDT ve ALPACA/BTC işlem pariteleri başta olmak üzere birçok farklı işlem çifti üzerinden basit bir şekilde alım satım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Alpaca Finance (ALPACA) Nedir? ALPACA Nasıl Satın Alınır?

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!