Altcoin Almadan Önce Bilinmesi Gerekenler?

Altcoin Almadan Önce Bilinmesi Gerekenler
Altcoin Almadan Önce Bilinmesi Gerekenler
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altcoin Almadan Önce Bilinmesi Gerekenler? Altcoin, Bitcoin dışındaki tüm kripto paralara verilen genel bir isimdir. Bitcoin sektörünün başarısının ardından piyasaya sürülmüş olan alternatif kripto paralardır.

Altcoin’ler, Bitcoin protokol sınırlamalarını iyileştirme ve geliştirme çabası içerisindedirler. Bitcoin’e karşı ikame bir ağ olmayı hedefliyorlar. Bitcoin’in sağladığı başarı, Altcoin benzerindeki platformların bu alanlara girişini de kolaylaştırdı.

Kripto para ve dijital piyasalarda yatırımın öncesinde, mutlaka yeterli bir şekilde, güvenilir kaynaklardan araştırma yapmayı unutmamalısınız. Peki Altcoin almadan önce bilinmesi gerekenler nelerdir? Altcoin alırken nelere dikkat edilmelidir?

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz.

Altcoin Almadan Önce Bilinmesi Gerekenler?

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere Altcoin, Bitcoin dışındaki sanal para çeşitlerinden oluşmaktadır. Günümüzdeki piyasada, 2000’den fazla Altcoin bulunmaktadır. Bu Altcoinlerin her birinin kendine has özelliği ve değeri vardır. Bu değeri ve özelliklerin önemini belirleyen ise projelerinin gelişmişliği ve gelecek vaat etmesidir.

Bu yüzden Altcoinlere yatırım yaparken bu bağlamda güvenilir kaynaklardan, araştırmanızı detaylı bir şekilde gerçekleştirmelisiniz. Her piyasada olduğu gibi, Altcoin sektöründe de herhangi bir değeri ve işlevi olmayan, sizi zarara uğratacak Altcoinler bulunmaktadır.

Yapılan inceleme ve elde edilen sonuçlara göre, Altcoinlerin büyük bir bölümüne yakını işe yaramaz projelerden oluşmaktadır. Fakat bu projeler bilinçsiz yatırımcılar tarafından milyonlarca dolar değerinde yatırım almaya devam etmektedir. Bu projelerin yatırımcıları zarara uğratacak olmaları, kaçınılmaz bir sondur. Bu yüzden yatırım yaparken çok temkinli olmalısınız.

Altcoin Almadan Önce Bilinmesi Gerekenler Nelerdir

Bu platformda hiçbir şey göründüğü gibi değildir. Bu işe paranızı yatırdığınızı unutmayın ve bilinçli bir şekilde hareket edin. Uzun vadede gerçekleştirmek istediğiniz plan ve projeleriniz, sizi zarara uğratabilir.

En İyi Altcoinler

Piyasa değerine göre şu anda en iyi beş Altcoin ve işlevlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Bitcoin Cash: Online donanımlar üzerinden kişiler arası, elektronik nakit sisteminden oluşan bir platformdur.
  • Ethereum: Açık kaynaklardan oluşan ve zincirleme modeli merkezli hesaplama platformuna sahip bir işletim sistemidir. Bu işletim sistemi aynı zamanda, smart contract yani akıllı ve gizli sözleşme protokolü özelliğini bulundurmaktadır.
  • Stellar: Uluslararası ve sınır ötesi ödeme kolaylığı sağlayan bir işletim sistemidir. Blok zincir teknolojisinden faydalanılarak geliştirilmiştir. Açık kaynak ile kodlanmış bir platformdur. Günümüzde, Ripple’in en büyük rakibi olarak görülmektedir.
  • Ripple: İnternet aracılığı sayesinde, para transferleri için kullanılan bir tür iletişim protokolüdür.
  • Eos: Merkezi sisteme sahip olmayan uygulamaların oluşturulması için, yaratılan bir platformdur. İşletim sistemi ve amacı dolayısı ile Ethereum’un en büyük rakibi olarak görülmektedir.

En İyi Altcoinler

Son olarak, Altcoin almak istiyorsanız, Bitcoin platformunda olduğu gibi, yerli ve yabancı kripto para borsalarında gezinerek elde edebilirsiniz. Size tavsiyemiz, eğer bir Altcoini satın aldıktan sonra uzun süreli elinizde tutmak ve yatırım yapmak istiyorsanız, satın alma işlemini gerçekleştirdikten sonra, çevrimdışı depolama kaynaklarınızda ve cüzdanlarınız da saklayabilirsiniz.

Çünkü borsalarda uzun süre Altcoin veya Bitcoin tutmak, ilgili borsada yaşanabilecek herhangi bir sorun ya da olası bir krizde, olumsuz sonuçlar ile karşılaşmanıza sebep olabilir.

Altcoin almadan önce bilinmesi gerekenler? Konusu ile ilgili yorumlarınızı tarafımıza iletebilirsiniz.

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Yorumlar kapalı.