Binance’de Banka ve Kredi Kartıyla Kripto Para Satın Alınabilecek

Binance'de Banka ve Kredi Kartıyla Kripto Para Satın Alınabilecek
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance’de banka ve kredi kartıyla kripto para satın alınabilecek. Binance kullanıcıları, ödeme sistemleri şirketi olan Koinal ile banka ve kredi kartı kullanarak direkt olarak kripto para satın alabilecek.

Visa ve Mastercard ile kripto para alımlarında yüzde 2.5 işlem ücreti

Binance’in 25 Eylül’deki yaptığı açıklamasına göre kullanıcılar artık Binance’de banka ve kredi kartıyla kripto para satın alabilecek. Fakat bu özellik sadece 5 tane kripto para için geçerli olacak.

Binance müşterileri ödeme sistemleri şirketi olan Koinal’ı kullanarak Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Ripple (XRP) ve Bitcoin Cash ABC (BCHABC) satın alabilecek.

Mür Boyu Komisyonlarda 10 İndirim Kazan 1

Londra merkezli Koinal, Visa ve Mastercard ile kripto para alımlarında işlem başına yüzde 2.5 ücret alıyor. Satın alınan kripto paranın Binance cüzdanına ulaşması ise beş ile yirmi dakika arası sürüyor.

Banka ve Kredi Kartı Desteklenecek Ülkeler

Binance’in açıklamasına göre Koinal ödeme sistemleri şirketi yerel banka politikalarına tabi olduğu için tüm ülke ve bölgelerde maalesef geçerli değil.

Koinal Çin, Rusya, ABD, Vietnam, Bolivya, Kolombiyar, Ekvador, Cezayir, Bangladeş, Endonezya, Ürdün, Kırgızistan, Fas, Nepal, Suudi Arabistan, İran, Pakistan, Tayvan ve Kamboçya’da kullanılan kartları desteklemiyor. Bu ülkelerde bu özellik geçerli olmayacak.

Binance CEO’su (CZ) bu yeni özelliği 24 Eylül’de tanıttı. Bu önemli gelişmenin küresel olarak kripto para sektöründe olumlu bir dönüm noktası olduğunu belirtti.

Binance, 23 Eylül’de ABD merkezli alt kuruluşu olan ve başlangıçta 13 tane pariteyi destekleyen Binance.US’i açtı. Borsa 24 Eylül’de beş kripto parayı daha destekleyeceklerini duyurdu. 24 Eylül’de işleme açılan borsada 1 Kasım 2019’a kadar sıfır işlem ücreti uygulanacak.

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Yorumlar kapalı.