BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
$40,099.09
+6.5%
$2,300.77
+2.34%
$0.73
+15.01%
$138.28
+5.8%
$19.50
+4.17%
$316.41
+2.14%
$2.87
-0.59%
$3.89
+4.38%
$34.18
+2.42%
$40,099.09
+6.5%
$2,300.77
+2.34%
$0.73
+15.01%
$138.28
+5.8%
$1.00
-0.1%
$845.10
+2.34%
$227.57
+3.44%
$49.43
+1.82%
$104.12
+2.92%

Bitcoin Almadan Önce Bilinmesi Gerekenler?

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bitcoin almadan önce bilinmesi gerekenler nelerdir? Günümüzde git gide popülerleşen Bitcoin’i almadan önce, bazı konularda bilinçli olmalısınız. Peki Bitcoin alırken dikkat etmemiz gereken noktalar nelerdir. İşte sizler için tüm dikkat etmeniz gereken noktaları ve Bitcoin almadan önce bilmeniz gereken her şeyi detaylı bir şekilde sıraladık!

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz.

Bitcoin Almadan Önce Bilinmesi Gerekenler?

Güvenlik: Bitcoin almadan önce garanti altına almanız gereken ilk nokta transferlerinizin güvenliğidir. İşlemlerinizi ve cüzdanınızı güvende tutmalısınız. Bitcoin sayesinde, uluslararası birçok para transferini ve alışveriş işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Fakat bunun yanı sıra, bu işlemleri gerçekleştirirken Bitcoin cüzdan güvenliğinize gereken önemi vermelisiniz. Bitcoin ağında, cüzdanınızı korumanın sorumluluğu tamamen size aittir.

Ödeme İptali Yoktur: Bitcoin kullanmadan önce bilmeniz gereken ikinci önemli nokta ise, ödemelerde herhangi bir iptal ve geri alınma yoktur. Bitcoin ile gerçekleştirdiğiniz işlemlerin iptalini veya geri alınmasını sağlayamazsınız. Bu yüzden Bitcoin ile işlem yapmadan önce, kararınızı net bir şekilde vermelisiniz. Buna ek olarak da işlemlerinizi güvenilir ve tanıdık şirketler ile yapmalısınız.

Bitcoin ve Anonimlik: Bitcoin anonim bir ağ değildir. Yapılan işlemlerde bilgileriniz saklanmamaktadır. Bu yüzden transfer ve işlem gerçekleştirirken, gizliliğinizi korumak adına, daha yoğun bir çaba sarf etmeniz gerekebilir. Bitcoin’de yapılan işlem ve transferler anonim olmadığı için halka açık bir şekilde depolanır. Satın alma veya para yatırma gibi işlemlerde, sadece işlem adresleri görülür. Anonim bir ağ değildir derken, kastetmeye çalıştığımız durum budur. Bitcoin ağında, gizliliğinizi ve güvenliğinizi korumak sizin sorumluluğunuzdadır.

Anlık işlemler: Bitcoin ağında anlık işlemler de sıklıkla gerçekleştirilir. Fakat bilmelisiniz ki, anlık işlemler diğer işlem çeşitlerine göre daha az güvenilirdir. Kötü niyetli kullanıcılar anlık işlemlerde siber saldırılar yapmayı deneyebilirler. Bu yüzden Bitcoin almadan önce, anlık işlemler konusunda uzak durmalısınız.

Denetim ve Vergiler: Bitcoin yoğun bir şekilde kullanılmasına rağmen, hala bir resmiyeti bulunmamaktadır. Kabul edilmiş resmi bir para birimi değildir. Çoğu hükümet ve resmi topluluk, sizden Bitcoin dahil değeri olan her şey için vergi ödemenizi talep edebilir. Bulunduğunuz ülkenin yasalarını ve bu yönde çıkarmış olduğu diğer mevzuatları inceleyip, konuya hakim olmak ve ona göre davranmak tamamen sizin sorumluluğunuza aittir. Bu yüzden yaşadığınız ülkede Bitcoin ile ilgili herhangi bir yasa veya kuralla ilgili şeylerde bilinçli olmanız gerekiyor.

Bitcoin Almadan Önce Bilinmesi Gerekenler? 1 - Denetim ve Vergiler

Deneyseldir: Bitcoin almadan önce bilmeniz gerekenler de son şey Bitcoin ağının hala gelişim aşamasında ve deneysel bir para birimi olduğudur. Sürekli güncellenen ve değişim içerisinde olan Bitcoin için geleceğe yönelik, şu an için kesin bir garanti vaad edemiyoruz. Bitcoin almadan önce gelecekte yaşayabileceğiniz olumsuz durumları da önceden kabul edip işlemlerinizi ona göre gerçekleştirmeniz, sizin için daha avantajlı olacaktır.

Yukarıda, Bitcoin almayı düşünen okuyucularımız için Bitcoin almadan önce bilinmesi gerekenler ile ilgili bazı noktalardan bahsettik. Günümüzde, her ne kadar çok kullanılmaya başlansa da dikkat edilmesi gereken noktaları mevcuttur. Eğer siz de Bitcoin almak istiyorsanız, mutlaka yazımızı detaylı bir şekilde okuyun.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.