BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
$42,523.04
+0.21%
$2,945.88
-1.48%
$0.93
+1.36%
$156.82
-0.31%
$23.22
-0.26%
$362.57
-0.87%
$5.08
-1.28%
$4.12
-0.84%
$40.03
-0.99%
$42,520.41
+0.2%
$2,945.69
-1.48%
$0.93
+1.36%
$156.82
-0.31%
$1.00
0%
$1,081.98
-1.48%
$229.16
-0.39%
$48.61
-0.23%
$116.98
-1.05%

Bitcoin Güvenli mi?

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bitcoin Güvenli mi? Yatırım ve kullanım için güvenli bir yöntem midir? Kısaca tanımı yapmamız gerekirse Bitcoin, resmi banka ve kuruluşlara bağlı olmayan elektronik bir para birimidir. Günümüzde oldukça popüler bir para birimi haline gelmiştir. Peki Bitcoin güvenli mi?

Bitcoin kullanımı hakkında neler bilmeliyiz? Bu yazımızda sizlere Bitcoin kullanımının güvenlik tarafından bahsedeceğiz. Eğer sizin de aklınızda güvenlik ile ilgili soru işaretleri varsa, yazımızı mutlaka sonuna kadar okumalısınız.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

Bitcoin Güvenli mi?

Bitcoin güvenlik açısından nasıl bir konumda yer almaktadır? Bitcoin’i keşfetmek ve kullanmak üzere iseniz, ilk bilgi edinmeniz gereken nokta güvenlik kısmıdır. Paranızın güvende olması, aklınıza gelen birçok olasılıktan daha büyük bir önem taşır.

Bitcoin’de para transferi, bankalarda yapmaya alışkın olduğumuz bir şekilde gerçekleşmez. Bitcoin güvenlik sistemi merkezi olmayan bir bilgisayar ağından oluşmaktadır. Peki merkezi sisteme sahip olmayan bir bilgisayar ağına ne kadar güvenebilirsiniz?

İnsanların arasında Bitcoin’in güvenli bir araç olmadığı yönünde efsaneler dolaşıyor. Bu yargının tamamen büyük bir yanılsamadan ibaret olduğunu söyleyebiliriz. Bitcoin ağı şu an hala gelişme ve yenileşme aşamasında olan bir oluşum. Mükemmel olduğunu söyleyemeyiz fakat her geçen gün rakiplerine nazaran, daha iyi bir noktaya ulaştığını gerçeklere dayanarak iddia edebiliriz.

Coinzilla Banner (728x90)

Bitcoin güvenli mi, sorusunun cevabı evettir. Hiç şüphesiz güvenli olmasının yanında, sizin de bilmeniz ve edinmeniz gereken bazı sorumluluklar var. Bitcoin kullanırken güvenliğinizi iyi ya da kötü bir yönde kullanmak tamamen sizin elinizde.

Bitcoin güvenlik bağlamında incelendiğinde, para transferleri, veri depolama ve erişebilirlik konularında kendi güvenilirliğini kanıtlamış bir platformdur. Bitcoin’in geçmişine baktığınızda bu durumun aksi ile karşılaşmanız pek mümkün değildir. Bitcoin güvenlik protokolü bu zamana kadar olan tüm siber saldırıları engellemiştir ve engellemeye devam edecek güçtedir.

Bitcoin güvenlik açığı ile ilgili medyada yer alan haberlerin çoğu gerçekleri yansıtmamaktadır. Maalesef bu tarz haberler, Bitcoin rakiplerinin denemiş olduğu etik olmayan bazı saldırılardan ibarettir. Bitcoin kullanıcılarının paralarını güvende tutmak için bilmesi gereken bazı noktalar var. Bu noktalar ise şu şekildedir; siber saldırıları, Bitcoin fiyatındaki dalgalanma ve değişimler, paranın güvenli depolanması ve güvenilirliği bulunmayan üçüncü taraf hizmetleridir.

Bitcoin Güvenli mi? 1 - Bitcoin Güvenlik

Bitcoin Güvenli mi? Tavsiyeler

Bitcoin sayesinde uluslararası alışverişler gerçekleştirebilir ve paranızı kontrol altında tutabilirsiniz. Fakat paranızı güvene almalısınız. Bitcoin kullanımını doğru bir şekilde yaparsanız, finansal işleriniz için oldukça güvenli bir yöntemdir. Bitcoin kullanımında gizliliğinizi korumak için çaba harcamalısınız.

Gizlilik konusunda bazı insanlar için problem teşkil edebilir. Çünkü Bitcoin işlemleri halka açık bir şekilde depolanmaktadır. Yani, Bitcoin işlemleriniz ve bakiye durumu herkes tarafından görüntülenme imkanına sahiptir. Kullanıcı kimlik bilgileri gizli olarak tutulmaktadır fakat, isimler dışında işlem adresleri görülmektedir.

Bitcoin Güvenli mi? 2 - Bitcoin Güvenlik Tavsiye

Bitcoin güvenlik konusunda, sizlerle paylaşacağımız diğer bir önemli ayrıntı ise, anlık gerçekleştiren işlemlerin güvenli olmadığıdır. Anlık işlemler gerçekleştirirken, dikkatli olmalısınız. Bitcoin işlemleri birkaç saniye içerisinde hızlı bir şekilde gerçekleşir. Bazı kötü niyetli kullanıcılar hile yaparak sizi yanıltmaya çalışabilir.

Bitcoin işlemi gerçekleştikten sonra, 10 dakika içinde işlem onayı alınmaya başlar. Eğer onay bekleme gibi bir durumunuz yoksa, düşük bir işlem ücreti talep edebilirsiniz. Buna ek olarak da güvenli olmayan işlem tespit sistemi kullanarak güvenilirliği kolay bir şekilde sağlayabilirsiniz.

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.