Bitcoin Ralliye Hazır Mı? Tekrar Düşecek Mi?

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Piyasa 44.000 dolar seviyesini yeniden test ettiğinden ve bir gecede alt bölgeyi yükselttiğinden, Bitcoin (BTC) fiyatı yükselecekmiş gibi duruyor. Bu nedenle, BTC’nin önümüzdeki 24 saat içinde yükselmesini ve bu haftanın başlarında yaşanan düşüşü telafi etmesini bekleyebiliriz.

Kaynak: Coin360

Kripto para piyasası, son 24 saat içinde karışık bir hareket içindeydi. BTC yüzde 0,5 ve Ethereum yüzde 0,41 değer kaybetti. Bu arada, Cardano (ADA) yüzde 11,41’lik bir yükselişle en iyi performans gösteren kripto para oldu.

BTC/USD, 44.344-45.899 dolar aralığında işlem gördü ve son 24 saatte ılımlı bir hareket gösterdi. BTC’nin işlem hacmi yüzde 16,7 azalarak 39,36 milyar dolar oldu. Bu arada, toplam piyasa değeri 858,7 milyar dolar civarında işlem görüyor ve bu da BTC’ye yüzde 41,2’lik bir piyasa hakimiyetine sahip olduğu anlamına geliyor.

BTC toparlanmaya başladı mı?

4 saatlik grafikte, boğaların yeniden ivme kazanmasıyla BTC fiyatının son saatlerde yükselmeye başladığını görebiliriz.

Bitcoin (BTC) 4 Saatlik Grafik. Kaynak: TradingView

Bitcoin fiyatı bu hafta sert şekilde düşüş yaşadı. Eylül başında 46.500 dolarlık destekten yükseldikten sonra, BTC sonunda 7 Eylül’de 53.000 dolar seviyesinde zirve yaptı.

Oradan, Bitcoin 43.000 dolarlık desteğe kadar yüzde 15 civarında hızlı bir düşüş yaşadı. Bunu haftanın ortasında yavaş bir yükseliş izledi ve direnç 47.000 dolarda oluştu.

Ardından, 24 saat içinde, Bitcoin fiyat hareketi bu sefer destek görevi gören 44.000 dolar seviyesine başka bir düşüş yaşadı. Ama bu seviyenin altına inilmediği için, BTC’nin önümüzdeki 24 saat içinde daha da yükselmesini ve 46.500 dolar direncini aşmasını görmemiz mümkün görünüyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!