Bu Altcoin ATH Yapmak Üzere: Verilere Göre Yükseliş Devam Edebilir!

Altcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto veri firması Santiment’e göre, Ethereum rakibi olan Fantom (FTM), tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaşmasına rağmen hala blok zinciri üzerinde yükseliş sinyalleri gösteriyor.

Santiment, Fantom’un kripto borsası Binance’deki fonlama oranını yakından izlediğini söyleyerek, işletmeler için yüksek düzeyde ölçeklenebilir blok zincirinin kalkışa hazır olduğuna işaret edebileceğini belirtti.

“Fantom, Ekim ayı sonunda yapılan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,47 dolara yaklaşıyor. Yakından izlenmesi gereken bir sinyal, FTM’nin Binance gibi borsalardaki fonlama oranıdır. Negatif giderken, aşağı tarafı gösterirken, fiyatlar yukarı doğru fırlama eğiliminde görünüyor.”

Görsel: Santiment

Bitcoin (BTC) söz konusu olduğunda, Santiment, tarihsel olarak piyasa değeri ile lider kripto varlık için tersine bir dönüş sinyali veren bir sosyal eğilime bakıyor.

Kripto analitik firmasına göre, Bitcoin, Temmuz ayında dibe vurduğunda ve sonunda fiyatı iki katına çıktığında, sosyal medya platformlarında “enflasyon” ve “FED” kelimeleri çok konuşuldu.

“Enflasyon ve Fed’e olan ilgideki artış değer kazandı. Benzer şekilde, bu sözler BTC’nin Temmuz 2021’deki son büyük düşük seviyesi civarında da aynı şekilde trend olmuştu. Kriptoda geleneksel piyasa koruması kavramı haftadan haftaya devam ediyor gibi görünüyor.”

Görsel: Santiment
Görsel: Santiment

Benzer şekilde, Santiment, “dipten satın al” sözleri sosyal medyada viral hale geldiğinde fiyatların genellikle düşmeye devam ettiğini gözlemledi. Tersine, “dipten satın al” kelimeleri ortadan kalktığında, fiyat aslında yükseliyor.

Şirkete göre, “dipten satın al” heyecanı azalıyor ve düşükler gitgide daha az satın alınıyor, bu da kalabalığın pes etmesiyle Bitcoin için yükseliş katalizörü olabilir.

“Dipten satın alma söz konusu olduğunda, alım satım yapan yatırımcıların bunu yapmak için ne kadar heyecanlı olduğuna dikkat etmek de önemlidir. Genellikle, alım satım yapanlar fiyatın toparlanmak üzere olduğuna ikna olduklarında bu, fiyatların gerçekten yükseleceği anlamına gelmez.”

Görsel: Santiment

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!