Araştırma Firması, Bitcoin ve Ethereum İçin Öyle Bir Tahmin Yaptı Ki!

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir Fundstrat şirketi olan Fsinsight, bu hafta yatırımcılara yönelik bir notta, Bitcoin’in yılın ikinci yarısında 200.000 dolara ulaşabileceğini söyledi. Yatırımcının notunda, Fsinsight’ın dijital varlık stratejisi başkanı Sean Farrell, parabolik büyümenin “eski piyasa sermayesinin devreye girmesi” nedeniyle olacağını söyledi.

Fsinsight: “Bitcoin, 2022’nin İkinci Yarısında 200 Bin Dolara Ulaşacak, Ethereum, Yüzde 400 Yükselecek!”

Geçen yılki 100.000 dolarlık tahminler, 2021’in son ayında imkansız bir hedefe dönüştü. Bu yıl Bitcoin (BTC) fiyat tahminleri yeniden ortaya çıkmaya başladı. Fundstrat firması Fsinsight’a göre, BTC mevcut fiyat noktasından yaklaşık yüzde 500 artarak yaklaşık 200 bin dolara çıkabilir.

Bu BTC fiyat tahmini, Fsinsight ve firmanın dijital varlık stratejisi başkanı Sean Farrell’den geldi. Fundstrat Global Advisors’ın araştırma başkanının yakın zamanda Bitcoin’in hala katlanarak büyüme potansiyeline sahip olduğu konusunda ısrar etmesi nedeniyle hem Fsinsight hem de Fundstrat, kripto varlıkların yukarı yönlü potansiyeli konusunda iyimser görünüyor.

Fsinsight’ın ve Farrell’ın yatırımcı notu, büyük işletmelerin ve eski piyasa sermayesinin devreye girdiğinden beri zamanların farklı olduğunu söylüyor.

“Bu, teknoloji stoklarının hala iyi durumda olduğu ancak Bitcoin’in kripto piyasasının geri kalanıyla birlikte satıldığı 2018’den çok farklı.”

Bu arada, Fed başkanı Jerome Powell’ın gösterge faiz oranlarını artıracaklarını ima etmesiyle, tüm gözler Federal Rezerv’in (Fed) Mart ayındaki toplantısına çevrildi.

Fsinsight’ın tahmini, ABD’li politika yapıcıların önde gelen kripto varlığının fiyat artışına bir miktar olumsuzluk getirebileceğini belirtiyor.

“Fed yarın veya gelecek ay yüzde 4 artarsa, tüm varlıklar satılabilir ve yüzde 50 daha düşebilir.

Ancak şu anda, durum devam ederken, hem Bitcoin’in hem de Ethereum’un yukarı yönlü hareket etme ihtimali, olumsuz taraftan çok daha yüksek.”

Bu arada, son yedi gün içinde Bitcoin (BTC) yüzde 12’nin üzerinde yükseliş gerçekleştirdi ve Ethereum (ETH) yüzde 13’ten fazla yükseldi. Fsinsight’ın öngörüsü, Ethereum’un 2022’nin son yarısında yükselme potansiyeline sahip olduğunu da belirtiyor. Fsinsight’ın yatırımcısının notu, ETH’nin yüzde 400’e yakın yükseliş gerçekleştirerek yaklaşık 12 bin dolara çıkabileceğini tahmin ediyor.

0
be_endim
Beğendim
1
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!