BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
$44,633.42
+2.72%
$3,134.32
+3.52%
$1.00
+0.28%
$163.41
+1.9%
$25.22
+4.09%
$381.36
+1.1%
$6.36
+15.84%
$4.33
+1.43%
$43.33
+1.96%
$44,633.42
+2.72%
$3,134.32
+3.52%
$1.00
+0.28%
$163.43
+1.91%
$1.00
+0.1%
$1,151.27
+3.52%
$248.03
+3.17%
$50.86
+0.08%
$122.30
+1.17%

Bu Hafta Takip Edilmesi Gereken 5 Kripto Para!

Bitcoin boğaları, BTC’nin bir destek bölgesinden geri sekerek yükselmesine hazırlanıyor. Bu gerçekleşirse ETC, LUNA, KLAY ve AXS fiyatları da yükseliş yaşayabilir.

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bitcoin boğaları, BTC’nin bir destek bölgesinden geri sekerek yükselmesine hazırlanıyor. Bu gerçekleşirse ETC, LUNA, KLAY ve AXS fiyatları da yükseliş yaşayabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan takip edebilirsiniz.

Bitcoin (BTC), 48.000 dolar seviyesinde ayıların sert bir meydan okumasıyla karşı karşıya kaldı. Ayılar bu seviyede güçlü bir satış baskısı kurdular.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

Bitcoin stok akış modelinin (Stock-to-flow) geliştiricisi PlanB, Bitcoin Ağustos ayını 47.000 dolar seviyesinin üzerinde kapatmayı başarırsa, yıl sonunda en kötü 135.000 dolara yükseleceğini söyledi.

Hafif bir düşüşe rağmen, Bitcoin’in kurumsal olarak benimsenmesi artmaya devam ediyor. Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yapılan başvurular, dört varlık yönetimi firmasının Grayscale’in Bitcoin Yatırım Ortaklığı’nda hisse satın aldığını gösteriyor.

Bu Hafta Takip Edilmesi Gereken 5 Kripto Para! 1 - bu hafta takip edilmesi gereken 5 kripto para
Günlük Kripto Para Piyasası Değişimi. Kaynak: Coin360

Ürün karşılaştırma web sitesi Finder tarafından 27 ülkede yaklaşık 42.000 kişiyle yapılan bir anket, kripto paralar genelinde Asya’da yüksek bir benimseme oranı tespit etti. Ankete katılan ülkeler arasında Vietnam yüzde 41 ile en yüksek benimseme oranına sahipken, Hindistan ve Endonezya yüzde 30 benimseme oranına sahip.

Diğer Asya devletleri ile karşılaştırıldığında, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki katılımcılar, yüzde 8 ve yüzde 9’luk düşük bir benimseme oranı bildirdiler. Ancak rapor, her bölgedeki değişen altyapı nedeniyle, anketlerin ulusal düzeyde temsili yansıtmakta yetersiz olduklarını vurguladı.

Bitcoin 48.000 dolar seviyesine yakın yukarıya patlayacak mı yoksa kar satışları devam mı edecek? Altcoinler, Bitcoin sayesinde hacimlerini büyütebilecekler mi? Şimdi gelin önümüzdeki birkaç gün içinde yükselişlerini artırabilecek 5 kripto para biriminin grafiklerini inceleyelim.

İçindekiler

BTC/USDT

Bitcoin, 14 Ağustos’ta yükselen takoz/kama formasyonunun direnç seviyesinden geri döndü. Bu, ayıların pes etmediğini ve direnç çizgisini agresif bir şekilde savunduklarını gösteriyor.

Bu Hafta Takip Edilmesi Gereken 5 Kripto Para! 2 - bu hafta takip edilmesi gereken 5 kripto para 1
Günlük Bitcoin (BTC) Grafiği. Kaynak: TradingView

BTC alıcıları kendisine çekebilecek takoz/kama formasyonunun destek hattına düşebilir. Fiyat bu seviyeden geri dönerse, boğalar tekrar yukarı yönlü hareketi sürdürmeye devam edecek. Eğer takozun üzerinde bir kırılma gerçekleştikten sonra kapanış da yukarı bir bölgede yaşanırsa, aşağı yöndeki hareket yani düşüş modeli geçersiz sayılacak ve sırasıyla 53.000 dolar ve 60.000 dolar seviyelerinin kapıları ralli için açılacak.

Pozitif bölgedeki yükselen hareketli ortalamalar ve göreceli güç endeksi (RSI), boğaların kontrol altında olduğunu gösteriyor.

Bu varsayımın aksine, ayılar fiyatı takozun altına düşürürse, BTC fiyatı 20 günlük üstel hareketli ortalama olan 42.682 dolar seviyesine kadar düşebilir. Fiyat bu seviyeden geri dönerse, boğalar yukarı hareketi sürdürmek için bir girişimde daha bulunacak.

Ancak fiyat 20 günlük EMA’nın altına düşerse, BTC 50 günlük basit hareketli ortalama olan 37.176 dolar seviyesine kadar düşebilir.

Bu Hafta Takip Edilmesi Gereken 5 Kripto Para! 3 - bu hafta takip edilmesi gereken 5 kripto para 2
4 Saatlik Bitcoin (BTC) Grafiği. Kaynak: TradingView

Ayılar şu an 46.743 dolar ile 48.144 dolar arasında sert bir şekilde satış baskısı oluşturuyor. 4 saatlik grafikte fiyatı 50-SMA’ya indirdiler. Fiyat bu desteğin altına düşerse BTC 43.770 dolara ve daha sonra 42.516 dolara düşebilir.

Orta noktaya yakın düzleşen 20-EMA ve RSI, yükseliş momentumunun zayıflayabileceğini gösteriyor.

Fiyat mevcut seviyeden geri döner ve genel direnç bölgesinin üzerine çıkarsa, boğaların her küçük düşüşte alım yaptığını gösterecektir. Bu, yukarı hareketin yeniden başlamasını sağlayacaktır.

ETC/USDT

Ethereum Classic (ETC), yükselen üçgen modelini tamamlayarak 13 Ağustos’ta direnci kırdı ve 63,56 dolar seviyesinin üstünde kapanış sağladı. Eğer yükseliş devam ederse ana hedef 94,91 dolarlık seviyesi olacaktır.

Bu Hafta Takip Edilmesi Gereken 5 Kripto Para! 4 - bu hafta takip edilmesi gereken 5 kripto para 3
Günlük Ethereum Classic (ETC) Grafiği. Kaynak: TradingView

Genellikle bir modelden çıktıktan yani kırılım sonrasında fiyat düşer ve kırılma seviyesini yeniden test eder. Bu durumda, ETC önümüzdeki birkaç gün içinde 63,56 dolar seviyesini yeniden test edebilir. Boğalar bu seviyeyi desteğe çevirirse fiyatta yeni bir yükseliş trendi başlayabilir.

57 dolar seviyesindeki yükselen 20 günlük EMA ve aşırı alım yapılmış bölgeye yakın bulunan RSI, boğaların üstün olduğunu gösteriyor. Fiyat 63,56 doların altına düşerse, ETC 20 günlük EMA’ya değerine düşebilir.

20 günlük EMA’da yaşanacak güçlü bir toparlanma, yükseliş yönünün bozulmadan devam ettiğini gösterecektir. Alıcılar daha sonra yukarı hareketi sürdürmek için bir deneme daha yapacaklardır. Ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekerse, yön aşağıya dönebilir. Aşağı yönlü bir düşüş, 51 dolar seviyesine kadar devam edebilir.

Bu Hafta Takip Edilmesi Gereken 5 Kripto Para! 5 - bu hafta takip edilmesi gereken 5 kripto para 4
4 Saatlik Ethereum Classic (ETC) Grafiği. Kaynak: TradingView

Coinzilla Banner (728x90)

4 saatlik grafik ETC’nin yükseliş trendinde olduğunu gösteriyor. Ayılar yükselişi 76,16 dolarda durdurmaya çalışıyor, ancak boğalar hala fırsatı ellerinde bulunduruyorlar. Yükselen hareketli ortalamalar ve aşırı alım yapılmış bölgeye yakın bulunan RSI, alıcılar için iyi bir işaret.

Boğalar fiyatı 76,16 doların üzerine çıkarırsa, bir sonraki durak 84,16 dolar seviyesi olabilir. Aksine, ayılar fiyatı 70 doların altına düşürürse, ETC 20-EMA’ya değerine düşebilir. Bu seviyeden güçlü bir sıçrama, yönün yukarı olduğunu kanıtlar ancak bunun altında yaşanacak bir kırılma fiyatı 63,56 dolara kadar düşürebilir.

LUNA/USDT

Terra protokolünün kripto parası LUNA, son birkaç gündür yükselen bir kanalda ilerlemeye devam ediyor. Düşüş trendi çizgisinin üzerindeki kırılma ve kapanış, yeni bir yükseliş trendinin başladığını gösteriyor.

Bu Hafta Takip Edilmesi Gereken 5 Kripto Para! 6 - bu hafta takip edilmesi gereken 5 kripto para 5
Günlük LUNA Grafiği. Kaynak: TradingView

Ayılar, son dört gündür 18 dolar seviyesindeki direnci savunuyor. Fiyat mevcut seviyeden yükselir veya destek hattının dışına çıkarsa, boğalar LUNA’yı 18 doların üzerine çıkarmak için bir girişimde daha bulunacaklardır. Bunu başarırlarsa, bir sonraki durak 19,54 dolar ve ardından 22 dolar seviyeleri olabilir.

Alternatif olarak, fiyat kanalın ve 14 dolar seviyesindeki 20 günlük EMA’nın altına düşerse, yükseliş momentumunun zayıfladığını gösterir. Bu olursa, LUNA daha sonra düşüş trendi çizgisindeki kırılma seviyesini yeniden test edebilir.

Bu Hafta Takip Edilmesi Gereken 5 Kripto Para! 7 - bu hafta takip edilmesi gereken 5 kripto para 6
4 Saatlik LUNA Grafiği. Kaynak: TradingView

Ayılar yükseliş hareketini iki kez 18 dolar seviyesinde durdurdu. Bu da onu dikkat edilmesi gereken önemli bir seviye haline getiriyor. 20-EMA düzleşti ve RSI 50’nin biraz üzerinde, bu da yakın vadede olası bir konsolidasyona işaret ediyor.

Fiyat 50-SMA’dan geri dönerse, LUNA bir süre 15,81 ile 18 dolar arasında işlem görebilir. 18 doların üzerinde bir kırılma ve kapanış, yükseliş trendinin 20,81 dolara ulaşabilecek bir sonraki ayağını başlatabilir. Tersine, 15 doların altındaki bir kırılma, 13 dolara kadar devam edecek bir düşüşün başlangıcı olabilir.

KLAY/USDT

Klaytn (KLAY), 14 Ağustos’ta 1,81 dolar direncinin üzerine çıktı ancak boğalar daha yüksek seviyelere ulaşamadı. Son iki günün kapanışları, ayıların direnç seviyesini agresif bir şekilde savunduklarını gösteriyor.

Bu Hafta Takip Edilmesi Gereken 5 Kripto Para! 8 - bu hafta takip edilmesi gereken 5 kripto para 7
Günlük KLAY Grafiği. Kaynak: TradingView

Son birkaç gündeki yukarı yönlü keskin ralli, RSI’yi aşırı alım yapılmış bölgeye iterek, önümüzdeki birkaç gün içinde küçük bir düzeltme veya konsolidasyon olasılığına işaret ediyor. Herhangi bir düşüşün 1,60 ve ardından 1,40 dolar seviyelerinde destek bulması muhtemeldir.

Fiyat destek bölgelerinden yukarı yönlü sekerse, boğalar 1,81 doların üzerine çıkmak için bir girişimde daha bulunacak. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, 2,90 dolara kadar yaşanabilecek bir yükselmeyi beraberinde getirebilir ve böylece yuvarlama alt grafik modeli tamamlanmış olur.

Bu olumlu görüş, fiyat düşerse ve 1,32 dolarlık seviyede olan 20 günlük EMA değerinin altına düşerse geçersiz olacaktır. Bu düşüş, 1,07 dolar seviyesindeki 50 günlük SMA değerine kadar devam edebilir.

Bu Hafta Takip Edilmesi Gereken 5 Kripto Para! 9 - bu hafta takip edilmesi gereken 5 kripto para 8
4 Saatlik KLAY Grafiği. Kaynak: TradingView

4 saatlik grafik, ayıların boğaların fiyatı 1,81 dolar direncinin üzerine itme girişimini engellediğini gösteriyor. Ayılar satış baskısını sürdürür ve fiyatı 20-EMA’nın altına düşürürse, düşüş 50-SMA’ya kadar devam edebilir.

Tersine, fiyat 20-EMA’dan geri dönerse, boğalar 1,81 dolar seviyesindeki direnci aşmak için bir girişimde daha bulunacak. Bu girişim başarılı olursa, KLAY 2,18 dolara kadar yükselebilir. Yükselen hareketli ortalamalar ve RSI pozitif bölgede, bu boğalar için bir avantaj.

AXS/USD

Axie Infinity’nin kripto parası olan AXS, geçtiğimiz birkaç hafta içinde güçlü bir boğa koşusu yaşadı ve 11 Ağustos’ta 77,48 dolara ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Gün kapanışında, al-sat’çıların yüksek seviyelerde karlar elde ettikleri görüldü.

Bu Hafta Takip Edilmesi Gereken 5 Kripto Para! 10 - bu hafta takip edilmesi gereken 5 kripto para 9
Günlük AXS Grafiği. Kaynak: TradingView

AXS, 63 dolar seviyesinde desteğe geri düştü. Ayılar fiyatı bu seviyenin altına düşürürse, AXS 51 dolar seviyesinde yer alan 20 günlük EMA değerine kadar düşebilir. Önceki iki düzeltme, 20 günlük EMA’nın yönünü tersine çevirmişti.

Bu nedenle AXS 20 günlük EMA değerine düşerse, boğalar yine alım yapacaklardır. Bu seviyede yaşanacak güçlü bir toparlanma, yönün yukarıya devam ettiğini gösterecektir. Boğalar daha sonra tekrar yükseliş trendini sürdürmeye çalışacaklardır.

77,48 doların üzerinde bir kırılma ve kapanış, ilk önce 91 ve daha sonra 100 dolarda bulunan psikolojik dirence kadar gidecek bir artış sağlayabilir. Alternatif olarak, 20 günlük EMA’nın altında bir kırılma ve kapanış, daha derin bir düzeltmenin başladığını gösterebilir.

Bu Hafta Takip Edilmesi Gereken 5 Kripto Para! 11 - bu hafta takip edilmesi gereken 5 kripto para 10
4 Saatlik AXS Grafiği. Kaynak: TradingView

4 saatlik grafik, bir düşüşle tamamlanacak ve desteğin 63 dolar altında kapatacak olan alçalan bir üçgen formasyonunun oluşumunu gösteriyor. Bu düzeltme 48,52 dolar seviyesine kadar bir düşüşü beraberinde getirebilir. Orta noktaya yakın düzleşen 20-EMA ve RSI, yükseliş momentumunun zayıfladığını gösteriyor.

Bu varsayımın aksine, fiyat mevcut seviyeden yükselir ve düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarsa, düşüş senaryosu geçersiz olacaktır. Bu, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 77,48 doların yeniden test edilme olasılığını artırabilir.

Sorumluluk Reddi: Burada ifade edilen görüş yatırım tavsiyesi değildir – sadece bilgilendirme amaçlıdır.
BİTCOŞAR’ın görüşünü yansıtmaz. Her yatırım ve tüm ticaret risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapmalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayla yatırım yapmanızı önermiyoruz.

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
Kaynak Coin Telegraph

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.