Ethereum

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Bu Olay Gerçekleşirse Ethereum ve Altcoin’ler Çakılabilir!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü kripto para analisti, Ethereum (ETH) ve altcoin piyasaları için potansiyel tehlike konusunda uyarıda bulunuyor.

YouTube’da 511 bin aboneye sahip olan DataDash isimli kanalın sahibi Nicholas Merten, yeni paylaştığı bir videoda, son zamanlardaki dezavantajlara rağmen Ethereum’un Bitcoin çiftine (ETH/BTC) baktığında hala pazar güveninin var olduğunu olduğunu söylüyor.

“Burada gördük ki ETH fiyatında başka bir düşüş yaşıyoruz. Ancak, şu ana kadar, burada Haziran ayında başladığımız yüksek düşük fiyat eğilimini sürdürmeye devam ettik ve genel olarak hala benzer veya daha yüksek aralıklarda test yapmaya devam ettik.

Bu, piyasaya olan güvenin bir göstergesidir. Şimdi fark edildiğine göre, Eylül 2021’den bu yana oldukça sağlam bir düzeltme yaşadık. Çok kırılgan bir noktaya geliyor.

En kötü durum senaryosuna göre grafikte sahip olduğumuz bu aralığın altına düşersek, ETH/BTC paritesinde 0,06 civarına düşersek bu yüzde 10’luk bir düşüş anlamına geliyor. Sonucunda piyasa uzun süreli bir düşüş döngüsüne girebilir.”

merten3.7
Kaynak: DataDash/YouTube

Merten, kripto paranın önümüzdeki on yılda finansal piyasaları alt üst edeceğine büyük bir inansa da, bunun Ethereum’un fiyatının potansiyel yeni zirveleri gerçekleştirmeden düşmeyeceği anlamına gelmediğini açıklamaya devam ediyor.

“0,06 ETH/BTC aralığının altında gerçekten bir düşüş yaşarsak, bu fiyatlar için gerçekten büyük bir uyarı işareti olabilir.

Bu, yalnızca burada tutulmasını gerçekten görmek istediğimiz bu güven çizgisini kırmakla kalmıyor, bunun da ötesinde, düzeltmeler ve fiyat için biraz daha fazla serbestliğe sahip olduğunuz bu potansiyel düşük destek aralıklarını bulamıyor.”

Ethereum, yazının yazıldığı sırada 2586 dolardan işlem görürken, BTC paritesi 0,066 ETH/BTC’de seyrediyor.

Bu Olay Gerçekleşirse Ethereum ve Altcoin’ler Çakılabilir!