BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
$42,421.38
-5.11%
$2,909.64
-7.4%
$0.94
-5.97%
$149.38
-8.66%
$22.77
-9.75%
$352.75
-7.65%
$6.88
+7.79%
$4.02
-7.24%
$39.30
-9.39%
$42,417.33
-5.12%
$2,908.67
-7.43%
$0.94
-5.97%
$149.40
-8.65%
$1.00
0%
$1,068.38
-7.43%
$232.68
-6.29%
$47.16
-7.35%
$110.21
-9.81%

Cardano’nun (ADA) Akıllı Sözleşmeleri Hack’lenebilir mi?

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, akıllı sözleşmelerin potansiyel olarak saldırıya uğramasıyla ilgili bazı endişeleri giderdi.

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, akıllı sözleşmelerin potansiyel olarak saldırıya uğramasıyla ilgili bazı endişeleri giderdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan takip edebilirsiniz.

IOHK CEO’su ve Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, paylaştığı soru cevap videosunda, akıllı sözleşmelerin potansiyel bir hack’e karşı dayanıklı olmadığını söyledi ve kodlanan ve inşa edilen her şeyin hack’lenebileceğini de belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

Kendisi ayrıca, bu tür olayların meydana gelme olasılığını azaltan sertifikalı yazılım kavramı üzerinde de durdu:

“Bir spesifikasyonunuz (teknik özellik-standart)) ve belirli bir geliştirme metodolojisi ve araçlarınız varsa, kendinizin veya dışarıdan bir denetçinin yapabileceği şey, uygulamanın bu spesifikasyona uyduğunu ve bu spesifikasyonun iyi test edilip iyi anlaşılabileceğini kanıtlamaktır… Bunu yaparsanız, bir hack yaşama şansınız yüksek oranda azalır.”

Coinzilla Banner (728x90)

Hoskinson ayrıca kurucusu olduğu blockchain ağının akıllı sözleşme platformu olan Cardano ve Plutus’un yüksek güvence elde etmek için tasarlandığını söyledi.

Milyarder CEO, kullanıcıları ayrıca kararın nihayetinde kendilerine ait olduğu konusunda uyarıyor. Yani birisinin belirli bir yazılıma güvenip güvenmemesi tamemen kendi sorumluluğundadır. Kendisi bu nedenle, kullanıcıların bir hack’i önlemek için yapabilecekleri en iyi şeyin akıllı olmak olduğunu belirtti.

Cardano yaratıcısı, Daedalus cüzdanı için çok sayıda sahte web sitesi olduğunu da söyledi.

Hoskinson, takipçilerini ADA dolandırıcılığı konusunda sürekli uyarmasına rağmen, öfkeli kullanıcılardan e-posta almaya devam ettiğini açıkladı.

IOHK ekibi, Cardano’nun akıllı kontratlarının 12 Eylül’de Alonzo hard fork’un ana ağ lansmanı ile birlikte sunulacağını duyurdu.

ADA’nın fiyatı, bu haber üstüne, 1 hafta içerisinde yüzde 58’den fazla yükseldi.

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
Kaynak U.Today

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.